17.4 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Dramatyczne chwile: Porwano kilkaset dziewcząt! Są też jednak dobre wieści [FOTO]

Zobacz koniecznie

Ataki i inne działania przestępcze lub zbrodnicze wymierzone w niewinnych ludzi zawsze wywołują oburzenie i mogą być wstrząsającymi doniesieniami dla wielu z nas. W szczególny sposób bolesne są jednak wiadomości mówiące o niemoralnych, bądź nawet okrutnych akcjach, których celem stają się dzieci lub młodzież. Tak też było w tym przypadku. Na szczęście ta historia zakończyła się nie tak tragicznie jak można było się obawiać.

 

Do dramatycznych wydarzeń doszło w ostatnich dniach w Afryce, a dokładniej na terenie północno-zachodniej części Nigerii. W kontekście tego właśnie kraju już w ubiegłych latach mówiło się o porywaniu całych grup młodych ludzi. Choć w niechlubny sposób zasłynęła przez to chociażby dżihadystyczna organizacja Boko Haram, to jednak obecnie porwań tego typu dopuszczają się nie tylko terroryści, ale też gangsterzy, którzy schemat takowego działania przejęli od działających na północy dżihadystów. Grupy przestępcze dokonują porwań jednakże nie z pobudek religijnych i ideologicznych czy dla realizacji swoich skonkretyzowanych celów politycznych, ale z powodów materialnych, chcąc zyskać fundusze poprzez zapłatę okupu. W ostatnich miesiącach takie porwania nie są tam niestety rzadkością.

 

To właśnie jedna z działających w Nigerii grup przestępczych dokonała w piątek porwania dużej liczby uczennic kształcących się w w szkole średniej na terenie miasta Jangebe. Jest to część kraju stanowiąca nigeryjski stan Zamfara. Warto w tym miejscu wspomnieć, że według medialnych doniesień, przed tygodniem gubernator tego właśnie stanu Bello Matawalle ogłosił amnestię dla osób oskarżonych o serię porwań, a także przeprowadzanie ataków na okoliczne wioski.

 

Jak podają w ostatnich godzinach media, finalnie porwane w piątek dziewczyny zostały uwolnione przez gangsterów. Choć władze nie przekazały oficjalnie ile liczyła grupa porwanych, to podawane wcześniej przez dziennikarzy informacje mówiły o nawet 317 uczennicach.

 

Chwała Bogu! Z radosnym sercem ogłaszam uwolnienie porwanych uczennic ze szkoły w Jangebe

– zakomunikował za pośrednictwem Twittera gubernator stanu Zamfara.

 

Bello Matawalle przekazał również, że należało pokonać kilka przeszkód podłożonych przeciwko wysiłkom władz, aby uwolnić porwane dziewczęta. Gubernator opublikował w sieci także fotografie, na których widać młode kobiety opuszczające szkolne autobusy.

 

 

 

Źródło: Rmf24.pl ; Twitter/@Bellomatawalle1

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze