10.9 C
Warszawa
niedziela, 4 czerwca, 2023

DRAMATYCZNY wypadek znanego skoczka! Kibice są przerażeni tym widokiem [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Skoki narciarskiej to sport często widowiskowy, kiedy skoczkowie osiągają bardzo dalekie odległości. Nikomu z resztą nie trzeba raczej uświadamiać jaką popularnością cieszy się ta dyscyplina w Polsce. Należy jednak pamiętać również o tym, że zmagania skoczków narciarskich bywają naprawdę niebezpieczne, a dziś niestety po raz kolejny potwierdził się ten fakt. Do wstrząsającej sytuacji doszło w trakcie serii próbnej przed konkursem Pucharu Świata w Planicy.

 

Przed wypadkiem pochodzącego z Norwegii Daniela Andre Tandego, skoki przebiegały dość pomyślnie przy ładnej pogodzie panującej dziś w Planicy. Niestety jednak już w serii próbnej doszło do tego bardzo niefortunnego wypadku, który wywołał obawy wielu fanów skoków narciarskich na świecie.

 

Norweski skoczek zaczął mieć problemy w locie zaraz po wyjściu z progu. Uderzył on finalnie o bulę i zsunął się bezwładnie po zeskoku. Wyglądało to naprawdę poważnie.

 

Daniel Andre Tande stracił przytomność i opuścił skocznię na noszach, a następnie został przetransportowany helikopterem do jednego ze szpitali. Według informacji przekazanych przez Przemysława Babiarza na antenie TVP możliwe, że skoczek był też reanimowany zaraz po wypadku.

 

https://youtu.be/9S2XzjRv5bs

 

Źródło: TVP ; Sportowefakty.wp.pl ; YouTube/Ski Jumping ZONE

 

Zobacz więcej

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze