14.5 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca, 2024

Dramatyczny wzrost liczby zakażeń! Tak źle nie było od miesięcy

Zobacz koniecznie

Niestety po raz kolejny docierają przez media do polskich domów niepokojące wieści dotyczące rozprzestrzeniania się słynnego już wirusa SARS-CoV-2 w naszym kraju. Według danych dotyczących minionej doby, jakimi standardowo podzieliło się Ministerstwo Zdrowia, odnotowaliśmy bardzo niepokojący przyrost liczby osób zakażonych. Tak drastycznego skoku oficjalnej ilości pozytywnych wyników testów na obecność koronawirusa nie było od kilku miesięcy. Tak wysoki niechlubny wynik został odnotowany poprzednio w zeszłym roku, a dokładniej pod koniec listopada.

 

ZOBACZ TEŻ: Atak na centrum testowania na obecność koronawirusa [WIDEO]

 

Według oficjalnych danych ostatniej doby stwierdzono w Polsce aż 15 698 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. Ostatnio tak wysoki bilans zachorowań miał zostać odnotowany w dniu 27 listopada 2020 roku. Zbliżona liczba nowych zakażeń została przedstawiona 6 stycznia, jednak wtedy było to nieco ponad 14 000 przypadków.

 

Według opublikowanych dziś statystyk dotyczących sytuacji epidemicznej i ostatnich 24 godzin, zmarło też 309 pacjentów, u których wykryto obecność koronawirusa.

 

ZOBACZ TEŻ: Te choroby mają związek z większością hospitalizacji zw. na COVID-19. Warto na nie zwrócić uwagę!

 

Do myślenia może dać również fakt, że przedstawione w dniu dzisiejszym dane resortu zdrowia wskazują na o ponad 3,5 tysiąca większą liczbę stwierdzonych nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 niż miało to miejsce równo tydzień temu, czyli w poniedziałek 24 lutego, a już bilans odnotowany wtedy (12 100 nowych przypadków zakażenia) stanowił mniej więcej dwukrotność wyniku z dnia poprzedniego (23 lutego). Takowe gwałtowne skoki jakie obserwujemy w ostatnich tygodniach powinny być bardzo alarmujące zarówno dla rządu, jak i całego społeczeństwa, ponieważ skuteczna walka z pandemią wymaga solidarnego odpowiedzialnego zachowania.

 

Dodatkowo taka sytuacja i kolejne niechlubne rekordy ilości nowych stwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzają, że niestety również Polska ma do czynienia z trzecią falą epidemii.

 

 

 

Źródło: Ministerstwo Zdrowia ; Rmf24.pl

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze