14.5 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca, 2024

„Dziecko już zakopane, od dzisiaj się nie znamy”. Słaby żart 15-latki naśladującej trend z TikToka

Zobacz koniecznie

Pewna 15-letnia dziewczyna, natchnięta trendem na serwisie TikTok, postanowiła wysłać niestereotypowego SMSa na losowo wybrany numer. Z pozoru niegroźnie wyglądający żart spowodował włączenie się w postępowania wielu funkcjonariuszy z kilku komend policji.

 

Na Komendę Powiatową Policji w Kole przyszła kobieta, która zawiadomiła mundurowych o otrzymaniu nietypowej wiadomości. Bardzo zmartwiła się jej treścią i dlatego zgłosiła się na policję. Jak powiedziała funkcjonariuszom, na swoim telefonie komórkowym odebrała niepokojącą wiadomość od nieznajomego jej numeru. Wiadomość brzmiała następująco: „Dziecko już zakopane, od dzisiaj się nie znamy„.

 

ZOBACZ TEŻ: Książka „W pustyni i w puszczy” niewłaściwa dla dzieci? Przedstawiciel Lewicy: „jest rasistowska”

 

Policjanci potraktowali tę sprawę bardzo poważnie i szybko rozpoczęli próby namierzenia nadawcy wiadomości. Z uwagi na treść wiadomości, w poszukiwania zaangażowano wielu mundurowych z różnych oddziałów. Kilka godzin później udało się odnaleźć osobę, która wysłała SMSa.

 

Gdy skontaktowano się z użytkownikiem telefonu, wyszło na jaw, że nikomu na szczęście nie stała się krzywda oraz życiu nikogo nie zagraża niebezpieczeństwo. Okazało się, że był to jedynie niezbyt rozważny wygłup 15-latki. Dziewczyna tłumaczyła, że zainspirowała się aplikacją TikTok. Od jakiegoś czasu zagraniczni „tiktokerzy” wrzucają tam nagrania, na których pokazują, jak wysyłają wiadomości do przypadkowo wybranych osób o różnej zawartości, po czym emocjonują się ich reakcjami. Nastolatka wzięła więc przykład ze swoich idoli i zrobiła to samo. Nie przypuszczała jednak, jakie konsekwencje będzie musiała później ponieść. Wkrótce stanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, gdzie będzie się usprawiedliwiać ze swojego żartu.

 

ZOBACZ TEŻ: Ruszyła budowa najdłuższego podwodnego tunelu drogowego w Polsce. Jak długo potrwa? [WIDEO]

 

Źródło: niezalezna.pl

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze