32.3 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Elżbieta Zapendowska ma poważne problemy ze zdrowiem.

Zobacz koniecznie

Elżbieta Zapendowska jest jedną z najbardziej cenionych trenerek wokalnych w Polsce. Okazuje się, że obecnie walczy z poważnym problemem zdrowotnym. Nie jest to Covid-19, lecz poważne problemy ze wzrokiem. 

 

 

Elżbieta Zapendowska słynie z nieskazitalnego słuchu muzycznego oraz skutecznych technik wyrabiania wokalu. Sławę w Polsce przyniósł jej popularny niegdyś talent-show „Idol”. Wybitna trenerka pełniła wtedy rolę jurorki. Znana jest z ostrego języka i konkretnych surowych opinii. Jedną z jej cech charakterystycznych są także duże okulary, które nosi krytyk oraz trener muzyczny. Wszystko za sprawą poważnych problemów ze wzrokiem z jakimi obecnie zmaga się Zapendowska.

 

 

 

Okazuje się, że stan Elżbiety Zapendowskiej znacznie się pogorszył i obecnie nie widzi już na jedno oko. „Nie widzę na jedno oko i pogodziłam się z tym. Nie histeryzuję. Przyzwyczaiłam się do faktu, że tracę wzrok. Ostatnio odwiedziłam poleconą lekarkę i usłyszałam od niej: Gdyby przydarzyło się to pani jakieś 20 lat temu, operowalibyśmy. Teraz już nie” – dowiadujemy się z portalu o2.pl. Zapendowska pomimo tego, że stara się jak może walczyć ze swoimi poważnymi dolegliwościami nie ukrywa jak mocno brak wzroku potrafi wpływać na jakość jej pracy. „Gdy traci się wzrok, wszystko jest trudne. Zwłaszcza gdy się pracuje, a ja nadal pracuję. To, że nie widzę twarzy osób, które śpiewają, jest dla mnie  potwornym problemem, bo nie widzę emocji, mogę je tylko usłyszeć” – czytamy w dalszej części artykułu na portalu o2.pl. Należy pamiętać, że w pracy głosem ważne jest także obserwowanie aparatu mowy oraz szerokości otwierania warg. Nic dziwnego, że olbrzymie problemy ze wzrokiem są dla Elżbiety Zapendowskiej dużym utrudnieniem.

 

 

Źródła:

o2.pl.

Foto.: YouTube – Music Team

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze