4.2 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Główny rywal Polaków w skokach narciarskich zakażony koronawirusem! To dla niego koniec… [FOTO]

Zobacz koniecznie

W ostatnich dniach cała Polska cieszyła się z sukcesu Piotra Żyły, jednak skoki narciarskie to bez wątpienia dyscyplina sportu, która wywołuje emocje w domach wielu polskich rodzin przez kilka zimowych miesięcy. Tym bardziej poruszenie wywołały doniesienia związane z zakażeniem koronawirusem stwierdzonym u jednego z najlepszych skoczków tego sezonu.

 

ZOBACZ TEŻ: Dramatyczny wzrost liczby zakażeń! Tak źle nie było od miesięcy

 

Mowa tu o pochodzącym z Norwegii Halvorze Egnerze Granerudzie, który dosłownie brylował na skoczniach tej zimy i był zdecydowanym faworytem tegorocznych zimowych zmagań. Do tej pory trwającej w niemieckim Oberstdorfie mistrzostwa świata nie układały się pomyślnie dla norweskiego skoczka pod względem sportowych wyników. Teraz pojawił się dodatkowy poważny problem, który de facto wiąże się z koniecznością pożegnania się przez Graneruda z marzeniami o sukcesie przy okazji tej imprezy.

 

O tym co go spotkało i pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa, sam zainteresowany napisał w treści opublikowanego na Intagramie wpisu. Przyznał w nim także, że dla niego „mistrzostwa świata się skończyły”.

 

ZOBACZ TEŻ: Te choroby mają związek z większością hospitalizacji zw. na COVID-19. Warto na nie zwrócić uwagę!

 

Moje mistrzostwa świata się skończyły. Szkoda, ale tak w życiu bywa. Najważniejszą rzeczą jest teraz powrót do pełni sił

– przekazał za pośrednictwem Instagrama popularny tej zimy skoczek.

 

Podobnie jak swego czasu legenda polskich skoków narciarskich- Adam Małysz, tak teraz również Halvor Egner Granerud zwrócił publicznie uwagę na to jak ważne jest zachowywanie ostrożności, kiedy nadal niestety świat zmaga się z rozprzestrzenianiem słynnego już wirusa SARS-CoV-2.

 

Mam poczucie, że zrobiłem wszystko, co mogłem, by uniknąć zakażenia. A ono i tak było możliwe

– napisał norweski skoczek.

 

Za swoiste pocieszenie norweskich kibiców można uznać fragment opublikowanego wpisu, w którym Granerud zadeklarował, iż swoje cele na ten sezon zrealizował i jest z tego faktu zadowolony.

 

W życiu zdarzają się wzloty i upadki. Dla mnie ten sezon okazał się spełnieniem marzeń, osiągnąłem swoje cele

– czytamy na jego Instagramie.

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Halvor Egner Granerud (@halvorgranerud)

 

 

Źródło: Rmf24.pl ; Instagram/halvorgranerud

Fot.: Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze