16.2 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

Historyczna pielgrzymka papieża Franciszka do Iraku. Przed nim nie był tam żaden papież [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Dziś około godziny 12:00 czasu polskiego papież Franciszek wylądował w stolicy Iraku, Bagdadzie. Moment ten uznaje się za historyczny, ponieważ jest to pierwsza głowa Kościoła katolickiego, która odbyła pielgrzymkę do tego kraju. Jest to 33. już podróż zagraniczna Ojca Świętego, a pierwsza od czasu wybuchu pandemii koronawirusa.

 

ZOBACZ TEŻ: Znakomity sukces Polki w biegu na 400 m! Awansowała do finału mistrzostw Europy [WIDEO]

 

Lot z Rzymu trwał 4 godziny. Papież spotkał się na lotnisku z premierem Iraku Mustafą al-Kadhimi, gdzie po niedługiej ceremonii przeprowadzili tam rozmowę. Jednak oficjalne uroczystości powitalne miały miejsce w Pałacu Prezydenckim w stolicy kraju. Na miejscu Franciszek zobaczył się z głową państwa, prezydentem Barhamem Salihem, a także innymi ważnymi osobistościami, do których wygłosił swoją pierwszą przemowę.

 

Oprócz tego, na dziś zaplanowano audiencję z duchownymi w katolickiej katedrze obrządku syryjskiego Matki Bożej Zbawienia w Bagdadzie. Przypomnijmy, w 2010 roku doszło tam do krwawego ataku terrorystycznego, za którym stali dżihadyści. W wyniku tego dramatu śmierć poniosło 58 osób, a około 80 odniosło obrażenia.

 

Pielgrzymka będzie trwała od 5 do 8 marca. Papież zamierza odwiedzić jeszcze inne miejsca, takie jak Nadżaf, Irbil, Mosul, Karakosz oraz Ur, z którego pochodził prorok Abraham.

 

ZOBACZ TEŻ: Znakomity sukces Polki w biegu na 400 m! Awansowała do finału mistrzostw Europy [WIDEO]

 

 

Źródło: TVP Info, YouTube

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze