5 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024

Hołownia wyprzedził Budkę. Najnowszy sondaż zaskakuje

Zobacz koniecznie

Najnowszy sondaż wyborczy przynosi wiele zmian i zaskoczeń. Na pierwszym miejscu niezmiennie plasuje się Prawo i Sprawiedliwość. Spore zmiany jednak nastapiły na drugiej pozycji. Koalicja Obowatelska została zepchnięta na 3 miejsce. Stoi za tym „Polska 2050”, która w naszym kraju zdobywa serca coraz większej ilości rodaków i goni PIS. 

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Wyrzucał śmieci do rzeki w lesie. Policja ukarała go nagraniem [WIDEO]

 

 

Najnowszy sondaż wyborczy United Survey  został przeprowadzony 5 marca, metodą CATI. Wzięło w nim udział tysiąc dorosłych obywateli naszego kraju. Gdyby wybory parlamentarne zostały przeprowadzone w niedzielę, bezkonkurcencyjnym zwyciężcą i liderem byłoby Prawo i Sprawiedliwość. Partia otrzymała 33% głosów poparcia respondentów, tym samym zdobywając o 0,5% gł0sów więcej, niż w badaniu sprzed 2 tygodni.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pomnik Mikołaja Kopernika w Toruniu stał się słupem reklamowym

 

 

Spore zmiany zaszły na drugiej pozycji. Ruch Szymona Hołowni „Polska 2050” zdobywa w naszym kraju coraz to większe poparcie. Na tę partę zagłosowało 17,7 % ankietowanych, co daje wzrost o 3,1 pkt. proc. Koalicja Obywatelska w badaniu zajęła 3 miesce z wynikiem 17,5% głosów poparcia. Jak podają wyniki padania w sejmie znaleźliby się posłowie Lewicy z wynikiem 9,6% głosów. Kandydaci Konfederacji i PSL otrzymali po równo 5,3% głosów poparcia. Żadnej partii nie wskazało 11,6% uczestników sondażu.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Dzik zaatakował kobiety. Miał ochotę na popcorn [FOTO]

 

 

Ankieterzy przebadali także, z jak dużą frekwencją mielibyśmy do czynienia, gdyby wybory odbyły się w niedzielę. Według opinii respondentów wynosiłaby ona 55,3%. Na udział w ewentualnych wyborach na opcję „zdecydowanie tak” zagłosowało 31,9%. Odpowiedzi „raczej tak” udzieliło 23,4 % uczestników badania. Aż 39,9% respondentów wyraziło niechęć do wzięcia udziału w głosowaniu. Na opcję „zdecydowanie nie” zdecydowało się 20,4% osób.

 

 

Źródła:

niezalezna.pl

Foto.: Wikimedia.Commons.org

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze