12.4 C
Warszawa
wtorek, 18 maja, 2021

Innowacje w kształceniu funkcjonariuszy CBA. Będą uczyć się zdalnie

Przeczytaj koniecznie

Z uwagi na wszechobecnie panującą pandemię koronawirusa, Centralne Biuro Antykorupcyjne postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich funkcjonariuszy i wprowadza nowe rozwiązania technologiczne. Od teraz będą oni mieli zdalne nauczanie na szkoleniu podstawowym oraz na specjalistycznym. Dzięki takiej decyzji, w założeniu mniejsza ilość osób będzie się gromadzić w jednym miejscu.

 

ZOBACZ TEŻ: Dramatyczne nagranie z uczelni! Nie żyją studenci [WIDEO]

 

Krzysztof Zasada, jeden z dziennikarzy RMF FM, dowiedział się od przedstawicieli Centralnego Biura Antykorupcyjnego, że zarządzenie w sprawie przeprowadzania nauczania na odległość uaktualnione zostało niedawno przez dyrektora biura. Jak wiadomo, takie postanowienie ma na celu zagwarantowanie odpowiedniego działania służby w dobie COVID-19.

 

Urząd do spraw zwalczania korupcji informuje także, że w trybie zdalnym będą realizowane tylko i wyłącznie zajęcia teoretyczne, czyli takie, które nie wymagają obecności w placówce i których można uczyć się samodzielnie. Są to między innymi warsztaty z ochrony informacji niejawnych, lekcje z prawa karnego czy zajęcia z etyki zawodowej. Należy jednak pamiętać, że taka forma edukacji będzie w głównej mierze wykorzystywana jako nauczanie uzupełniające dla mundurowych, którzy przejdą do Centralnego Biura Antykorupcyjnego z odmiennych służb, a to oznacza, że odbyli już oni wcześniej szkolenie podstawowe.

 

ZOBACZ TEŻ: Były senator PO skazany! Spędzi 1,5 roku w więzieniu

 

Z kolei ci, którzy chcą w niedługim czasie zastąpić CBA inną służbą specjalną posiedli już wcześniej praktyczne zdolności, których nauka na odległość nie jest możliwa lub byłaby ona utrudniona. Ściślej rzecz ujmując, jest to między innymi strzelanie, kurs udzielania pierwszej pomocy czy cykl wykładów z korzystania ze środków przymusu bezpośredniego.

 

Źródło: rmf24.pl

Fot.: Wikimedia Commons

Czytaj więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Najnowsze