27.1 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Kontrowersyjne bilbordy w miastach Polski. Katolicy są oburzeni. [FOTO]

Zobacz koniecznie

Na ulicach wielu miast w tym także i Gdańska pojawiły się kontrowersyjne bilbordy. Pojawiły się w reklamie outdorowej, która ma za główny cel promocję strony sameplusy.info. Slogany zamieszczone na bilbordach nawołują do apostazji, czy wypisania dzieci z lekcji religii. Jeden z działaczy PIS Hubert Grzegorczyk uważa, że to kolejny atak na katolików zamieszkujących Gdańsk. 

 

 

Wiele dyskusji oraz kontrowersji wywołały plakaty zawierające czerwony piorun uderzjący w czarny krzyż, na którym widnieje napis „W zgodzie ze sobą, z dala od kościoła”. Autorzy całej inicjatywy zachęcają rodaków do wypisania się z Kościoła Katolickiego, rezygnacji ze chrztu swoich dzieci oraz wypisaniu ich z lekcji religii. W środowisku konserwatywnym cała akcja wywołała spore oburzenie.

 

 

„Dość już bierności. Pora wziąć sprawy w swoje ręce. Kościół, jaki jest, każdy widzi i nie warto poświęcać mu więcej uwagi. Skupmy ją na życiu zgodnym z własnymi przekonaniami, uczciwie wobec siebie i świata. Każdy krok się liczy: apostazja, wypisanie dziecka z religii, czy ślub cywilny zamiast kościelnego. To nasze postawy i wybory zmienią Polskę w świeckie państwo. Świeckie, czyli dla wszystkich, niezależnie od wiary, poglądów, płci, orientacji seksualnej i każdej innej cechy” – pisze strona sameplusy.info przytoczona przez portal o2.pl. Bez wątpienia są to dość mocne słowa, więc nic dziwnego że skutkowały takim, a nie innym odbiorem drugiej strony.

 

 

 

 

 

Całą inicjatywę skomentował jeden z działaczy PIS, który napisał: „Kolejny atak na nas katolików w Gdańsku. Magistrat mimo uchwały krajobrazowej nie usunął billboard, a tym samym pozwala na publiczne treści obrażające nasze uczucia religijne. Aleksandra Dulkiewicz czy jest to Wasze celowe działanie? – napisał Hubert Grzegorczyk na twiterze, którego cytuje wyżej przytoczony portal.

 

 

Źródła:

o2.pl

Foto.: Twitter – Hubert Grzegorczyk

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze