25.6 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

Krwawy atak w Szwecji: Wiadomo więcej o sprawcy i przebiegu dramatycznych wydarzeń

Zobacz koniecznie

W dniu wczorajszym informowaliśmy o dramatycznych scenach jakie rozegrały się w szwedzkiej miejscowości Vetlanda. To tam właśnie młody mężczyzna ranił przy pomocy niebezpiecznego ostrego narzędzia przechodniów w centralnej części miasta. Niestety kilku poszkodowanych nadal walczy o życie w szpitalu. W mediach pojawiają się natomiast kolejne informacje na temat okoliczności zamachu i samego sprawcy.

 

ZOBACZ TEŻ: Atak na centrum testowania na obecność koronawirusa [WIDEO]

 

Napastnik zranił podczas dokonywania ataku co najmniej siedem osób. Niestety stan niektórych rannych określono jako poważny, dlatego lekarze wciąż muszą wkładać wysiłek w to, aby ocalić ich życie. W szpitalu przebywa również nożownik, który dokonał tego krwawego aktu. Miejscowe służby kwalifikują to zajście jako próbę zabójstwa, ale również jako przestępstwo o charakterze terrorystycznym.

 

Posługujący się nożem napastnik miał według medialnych doniesień zaatakować w pięciu miejscach znajdujących się w rejonie centrum tego 20-tysięcznego miasta. Wśród punktów, w których ranił przechodniów znalazły się również okolice lokalnego dworca kolejowego.

 

ZOBACZ TEŻ: Napad na bank w Warmińsko-Mazurskiem

 

Według informacji przekazywanych przez szwedzkich dziennikarzy- zanim napastnik został namierzony, a następnie unieszkodliwiony przez służby upłynęło 18 minut. To też pozwoliło mu na zadawania ciosów ludziom w różnych miejscach w centralnej części miasta Vetlanda. Podczas interwencji policjanci użyli broni i postrzelili nożownika. Został on następnie przetransportowany do szpitala, gdzie jest hospitalizowany.

 

W godzinach nocnych funkcjonariusze dokonali przeszukania w miejscu zamieszkania sprawcy. Policja kwalifikując ten czyn jako nie tylko próbę zabicia wielu osób, ale także atak terorystyczny zwraca uwagę na to, iż jego przebieg przypominał inne ataki motywowane ideologicznie i religijnie, do których dochodziło w ubiegłych latach na naszym kontynencie.

 

Choć przedstawiciele policji nie chcieli przekazać dziennikarzom informacji dotyczących tego skąd pochodzi 22-letni nożownik, to jak informuje szwedzka gazeta „Aftonbladet”, według jej ustaleń mężczyzna ten przybył do Szwecji przed kilkoma laty. Rok temu mieszkać miał właśnie w mieście Vetlanda, w którym wczoraj zaatakował. Szwedzki dziennik „Expressen” dodał natomiast, że sprawca ataku według ustaleń dziennikarzy jest imigrantem pochodzącym z Afganistanu, który został zarejestrowany w Szwecji w 2018 roku.

 

 

Źródło: Aftonbladet ; Expressen ; Rmf24.pl

Fot.: Facebook

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze