6.1 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Lód w Holandii załamał się pod cieżarem łyżwiaża. To nie pierwsza tego typu sytuacja [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Zima do doskonały czas na rozwijanie rozmaitych sportów związanych z tą porą roku. Łyżwiarsto bez wątpienia należy do jednego z nich. Niestety kiedy korzystamy z naturalnie zamarzniętych powierzchni wodnych powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Jeden moment nieuwagi może skończyć się tragicznie. Ostatnio popularnym miejscem dla zapalonych łyżwiarzy, są kanały w Holandii. Nie okazały się one jednak odpowiednim miejscem do jazdy na lodzie. 

 

 

Wraz z przystępnymi warunkami klimatycznymi w Holandii w obecnym roku, wiele zamieszkających tam osób postanowiło wykorzytsać okazję i spędzieć aktywnie chwile na lodzie. Amsterdam wygląda w tym roku naprawdę zachęcające, a zamrznięte akweny w szybkim tempie stały się miejscem do jazdy na łyżwach. Niestety lód w tamtych miejscach był bardzo cienki i wiele pasjonatów zimowego sportu wylądowało w zimnej wodzie. Po sieci krąży wiele nagrań, na których widzimy jak krucha warstwa lodu pęka pod ciężarem łyżwiarzy. Szczególny rozgłos zdobył filmik, na którym rozebrany łyzwiarz nagle wpada do lodowatej wody.

 

 

 

 

Holendrzy znani są ze swojego zapału do łyżwiarstwa, nic dziwnego że tyle osób pomimo ryzyka postanowiło zaryzykować i skorzystać z wyjątkowo przychylnych warunków klimatycznych tego roku.

 

 

Źródła:

natemat.pl

Foto & Wideo.: Twitter – @ikkomuitdrenthe

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze