7.9 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Ma polsko-włoskie korzenie i może zostać burmistrzem Nowego Jorku! Ogłosił swoją kandydaturę [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Znany prawicowo-konserwatywny działacz, a zarazem komentator różnorakich wydarzeń i człowiek odpowiedzialny za stworzenie organizacji patrolującej miasto, ogłosił oficjalnie swoją kandydaturę na urząd burmistrza słynnego amerykańskiego Nowego Jorku. Co szczególnie warte uwagi, jest to człowiek bliski Polsce. Angażował się bowiem politycznie w życie Polonii jako osoba o polskich korzeniach. W dziejach jego rodziny pojawiają się również historie związane z Italią.

 

Mowa tu o komentatorze radiowym i założycielu ugrupowania Guardian Angels. Curtis Sliwa, bo tak nazywa się ten polityk, pełnił również funkcję Wielkiego Marszałka Parady Pułaskiego na Manhattanie w 2009 roku. Stanowisko to piastował zgodnie z decyzją Polonii Amerykańskiej.

 

Curtis Sliwa stworzył w 1977 roku ugrupowanie „Magnificet 13”, które z czasem zmieniło nazwę na „Guardian Angels”. Werbował on w jej szeregi osoby z różnych grup etnicznych, które łączyła chęć patrolowania Nowego Jorku w celu przeciwstawienia się przestępczości opanowującej miasto. Jak podaje portal PolsatNews.pl, członkowie tej grupy byli szkoleni m.in. w karate oraz na temat przepisów dotyczących stosowania aresztu obywatelskiego.

 

Warto wspomnieć, że sam Sliwa został postrzelony przez gangsterów w 1992 roku. Stało się to w skradzionej (jak się okazało) taksówce, w której znajdować miało się dwóch oprawców. Według ustaleń śledczych mieli być to ludzie na usługach mafijnej rodziny kierowanej przez Johna Gottiego.

 

Obecnie w swych postulatach oraz w ramach kampanii wyborczej, Curtis Sliwa mocno nawiązuje do kwestii związanych z bezpieczeństwem na terenie Nowego Jorku. Ma on ubiegać się o głosy pod hasłem „Ratuj nasze miasto”. Zapowiada m.in. ograniczenie przestępczości i anulowanie cięć budżetowych w nowojorskiej policji, które wprowadzono przy okazji protestów spod znaku ruchu „Black Lives Matter”. Obiecuje także promocję biznesu oraz turystyki, które ucierpiały podczas trwającej pandemii.

 

Jego kandydaturę poparły dzielnicowe komitety partyjne Republikanów na Brooklynie oraz Staten Island. W zaplanowanych na czerwiec republikańskich prawyborach przyjdzie mu zmierzyć się o nominację partii z innym politykiem chcącym ubiegać się o stanowisko burmistrza- Fernando Mateo.

 

Konserwatysta o polsko-włoskich korzeniach zaapelował jednak do wszystkich ubiegających się podobnie jak on o fotel burmistrza, aby opowiedzieli się za natychmiastową rezygnacją wywodzącego się z partii Demokratów gubernatora Nowego Jorku Andrewa Cuomo, któremu zarzuca się molestowanie seksualne kobiet. Curtis Sliwa krytycznie wypowiada się również na temat burmistrza Billa de Blasio, zarzucając mu doprowadzenie do sytuacji, w której przestępczość w mieście wymknęła się spod kontroli.

 

Nie mogę dłużej pozostawać w cieniu tych dwóch kretynów, którzy razem doprowadzili Nowy Jork do tego, że jako największe miasto Ameryki najwolniej dochodzi do siebie w następstwie pandemii 

– mówił niedawno Curtis Sliwa do swoich zwolenników przed sportowo-widowiskową halą Madison Square Garden.

 

 

 

Źródło: PolsatNews.pl ; WNP.pl ; YouTube/Curtis Sliwa For Mayor

Fot.: Flickr

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze