8.9 C
Warszawa
sobota, 23 marca, 2024

Merkel zmieniła decyzję. Surowe restrykcje zostały odwołane.

Zobacz koniecznie

W poniedziałek w Niemczech ogłoszono wprowadzenie zaostrzonych restrykcji na okres świąt Wielkanocnych. Wszystko zmieniło się po natychmiastowo zwołanym spotkaniu niemieckiego rządu i władz landów. Kanclerz Niemiec Angela Merkel zwróciła się do rodaków z przeprosinami, zmieniając wcześniej podjętą decyzję odnośnie zaostrzenia obostrzeń. 

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Urządzili sobie nielegalny wyścig. Wszystko nagrała policja [WIDEO]

 

 

Wielkie zmiany nastąpiły w Niemieckim państwie po nowej decyzji kanclerza Niemiec Angeli Merkel. Podczas odbycia pilnego spotkania niemieckiego rządu oraz włacz landów Angela Merkel wycofała wcześniej podjętą decyzję o zaostrzeniu restrykcji na okres Wielkanocny. Wywołało to sporo  dyskusji. Sama Merkel przyznała, że nad wprowadzeniem surowszych obostrzeń  na okres Wielkanocy zastanawiano się dość szybko i nie minęło zbyt wiele czasu, aby podjąć dobrze przemyślaną decyzję. Kanclerz Niemiec przyznała się do błędu, a w swoim przemówieniu przeprosiła obywateli.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: „Najpóźniej w czwartek nowe obostrzenia”! Premier Mateusz Morawiecki zapowiada

 

 

„Zdecydowałam się na tę krótką konferencję prasową (…) nie po to, by przedstawić konieczne rozporządzenia dotyczące uzgodnionego w poniedziałek dodatkowego odpoczynku wielkanocnego, ale aby je wycofać (..) Głęboko tego żałuję i za to proszę o wybaczenie wszystkich obywateli” – oświadczenie Angeli Merkel przytoczył portal informacyjny rmf24.pl.

 

 

Obecnie mamy do czynienia z uderzeniem trzeciej fali koronawirusa. W związku z wzrostem liczby zakażeń Angela Merkel podczas poniedziałkowego spotkania postanowiła wprowadzić zaostrzone restrykcje. Całą inicjatywę nazwano „odpoczynkiem wielkanocnym”. Gospodarka oraz życie społeczno-publiczne miało zostać zatrzymane na okres 5 dni. Dodatkowo oczywiście miał obowiązywać także zakaz zgromadzeń. Handel detaliczny miał być otwarty wyłącznie w Wielką Sobotę.

 

ZOBACZ TAKŻE: „Nie chuliganić na ulicach”. Pawłowicz twardo o obowiązkowej służbie wojskowej

 

 

Źródła:

rmf24.pl

Foto.: wiatrak.nl

 

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze