-2.7 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

„Najpóźniej w czwartek nowe obostrzenia”! Premier Mateusz Morawiecki zapowiada

Zobacz koniecznie

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dzisiaj podczas wizyty w Wadowicach o planach rządu na kolejne dwa tygodnie. Najpóźniej w czwartek ma nastąpić ogłoszenie nowych restrykcji. Zdaniem szefa rządu ostatnie statystyki są ciągle powodem do zmartwień. Czy spełni się czarny scenariusz, o którym ostatnio jest wszędzie głośno i rządzący wdrożą twardy lockdown? Tego dowiemy się już niebawem.

 

Premier zadeklarował dziś, że jeszcze w tym tygodniu ogłoszone zostaną kolejne obostrzenia.

 

Wokół nas – Niemcy, Czesi, inne kraje wprowadzają nowe obostrzenia i my także najpóźniej w czwartek przedstawimy na kolejne dwa tygodnie pewne nowe obostrzenia właśnie po to, żeby przydusić wirusa raz jeszcze i doczekać do tego momentu, kiedy będziemy mogli powiedzieć, że odporność zbiorowa zwycięża z wirusem – mówił Mateusz Morawiecki.

 

ZOBACZ TEŻ: Rafał Trzaskowski w szpitalu. Wcześniej informował o zakażeniu koronawirusem

 

Szef rządu zwrócił się również do przedsiębiorców:

 

Będą kolejne tarcze, szczególnie dla branż najbardziej dotkniętych skutkami epidemii – nadmienił Morawiecki, wspominając kilka branż takich jak: gastronomia, hotelarstwo, turystyka.

 

Ponadto, będąc w koncernie Maspex w Wadowicach powiedział, że jedyną naprawdę skuteczną metodą na zwrot gospodarki na właściwą drogę jest pokonanie pandemii koronawirusa.

 

–  Żeby ta skuteczna walka się ziściła, potrzebujemy szczepionek, czasu i jeszcze raz szczepionek, zachowania reguł i obostrzeń – podkreślił Mateusz Morawiecki.

 

Na koniec stwierdził, że pomimo trudności związanych z pandemią, kraj może poszczycić się stabilnością rynku pracy.

 

Mikro i małe firmy chcą w większości utrzymać zatrudnienie, a średnie i większe firmy i bardzo duże deklarują łącznie per saldo nowe zatrudnienie – mówił premier.

 

ZOBACZ TEŻ: Urządzili sobie nielegalny wyścig. Wszystko nagrała policja [WIDEO]

 

Źródło: niezalezna.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze