15.1 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Narodowy Dzień Pamięci o Ofiarach COVID-19 w Italii. Rok temu te obrazy przeraziły świat [WIDEO]

Zobacz koniecznie

W dniu dzisiejszym Włosi obchodzą oficjalnie po raz pierwszy Narodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Pandemii Koronawirusa. Ma być to czas upamiętnienia osób, które w tym trudnym czasie zmarły i które często nie były nawet pożegnane podczas pogrzebu tak jak z reguły powinno się to odbywać.

 

Dynamiczne rozprzestrzenianie się w marcu i kwietniu ubiegłego roku koronawirusa w Italii doprowadziło do poważnego zatłoczenia służby zdrowia skutkującego brakiem respiratorów i łóżek, koniecznością pełnienia przez lekarzy i pielęgniarki wręcz wycieńczających wielogodzinnych dyżurów, a także śmierci i dramatów wielu rodzin, które nawet nie mogły uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych bliskich im osób. W dłuższej perspektywie walka ze słynnym już wirusem SARS-CoV-2 doprowadziła do poważnego kryzysu gospodarczego, wzrostu ubóstwa i zwiększenia liczby osób, którym najzwyczajniej doskwiera głód.

 

18 marca został wybrany przez władze Republiki Włoskiej jako oficjalny Dzień Pamięci o Ofiarach COVID-19 ze względu na to, że to właśnie 18 marca 2020 roku powstały nagrania ukazujące jak ciężarówki wywożą z Bergamo ciała zmarłych, bowiem liczba zwłok kierowanych na kremację była dramatycznie duża. Popularny film ukazujący kondukt wojskowych ciężarówek, w których znalazły się ciała umierających ludzi podczas I fali pandemii, to jednak nie jedyny wstrząsający materiał, który wówczas zarejestrowano w Lombardii, czyli regionie szczególnie dotkniętym przez koronawirusa, gdy dotarł on na południe Europy.

 

 

Inne nagranie, które również dawało i daje do myślenia ukazuje porównanie ilości nekrologów zamieszczonych w wydaniach jednej z gazet w Bergamo. Można zobaczyć w tym materiale jak tragicznie wręcz wzrosła liczba zmarłych osób w marcu zeszłego roku.

 

 

Źródło: YouTube/Fanpage.it ; YouTube/Vista Agenzia Televisia Nazionale

Zobacz więcej

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze