21.3 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

Nie żyje dziennikarz TVP. Zginął w wypadku samochodowym [FOTO]

Zobacz koniecznie

W dniu wczorajszym późnym wieczorem odszedł długoletni reporter oraz prowadzący gdańskiej „Panoramy” TVP 3 Gdańsk Piotr Świąc. Zginął w wyniku tragicznego wypadku samochodowego na krajowej 20 w Borczu (Kaszuby). W konsekwencji zderzenia dwóch aut śmierć ponieśli kierowcy obu pojazdów.

 

Komunikat o zgonie dziennikarza został opublikowany na oficjalnym profilu na Facebooku przez TVP 3 Gdańsk.

 

Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie „Panoramy” było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną

– napisali pogrążeni w żałobie przedstawiciele telewizji i koledzy dziennikarza.

 

ZOBACZ TEŻ: Tragiczny wypadek autobusu na A4! Bezkresna akcja służb ratunkowych

 

Piotr Świąc prowadził w okresie 1994-2001 studio oprawy TVP 1. Był też prezenterem „Wiadomości” w TVP 1 oraz porannego cyklu w TVP Info. Był dziennikarzem oraz prelegentem w TVP 3 Gdańsk. Prowadził ramówkę „Panoramy”, „Forum Panoramy”, a także „Forum Gospodarcze”. Prowadził też warsztaty ze studentami Uniwersytetu Gdańskiego.

 

 

Piotr Świąc był absolwentem studiów na Wydziale Zarządzania . Ukończył także Podyplomowe Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Odbył szkolenia i staże zagraniczne (między innymi w Niemczech). Dziennikarstwo było jego pasją i od zawsze był pewien, kim chce zostać.

 

Zginął w wieku 54 lat 5 marca 2021 roku. Przed śmiercią zdążył jeszcze wystąpić w wieczornym wydaniu „Panoramy”. Wracając po programie do domu rodzinnego uczestniczył w tragicznym wypadku samochodowym, w wyniku którego zmarł. Śmierć poniósł także kierowca drugiego samochodu.

 

ZOBACZ TEŻ: PILNE! Krwawy samobójczy zamach bombowy! Są ofiary śmiertelne i ranni

 

Źródła: niezalezna.pl, trojmiasto.pl, Twitter

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze