28 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Niedzielski przypomina o limicie zgromadzeń. Dotyczy to także Wielkanocnego śniadania.

Zobacz koniecznie

W związku ze zwiększoną ilością liczby zakażeń w okresie przedświątecznym rząd postanowił znacznie zaostrzyć panujące dotychczas restrykcje. Adam Niedzielski podkreślił także, że pomimo Wielkanocy nadal obowiązuje limit osób, przy spotkaniach z bliskimi. 

 

 

 

Święta Wielkanocne to zazwyczaj czas, który pragniemy spędzić w gronie najbliższych osób. Zazwyczaj im więcej domowników tym weselej i radośniej spędza się ten wyjątkowy czas w roku. W związku z zaistniałą sytuacją w naszym kraju nie jest to do końca możliwe. Podczas trwania konferencji prasowej, w której udział wzięli szef resortu zdrowia wraz z Adamem Niedzielskim, poruszono wiele kwesti związanych z zalecanymi zachowaniami podczas trwania III fali zakażeń wirusem Covid-19. Niedzielski podkreślił, że wprowadzone restrykcje się nie zmieniają i przypomniał zasady związane z gromadzeniem się podczas święt Wielkanocy.

 

 

 

„Wszystkie zasady bezpieczeństwa, które obowiązywały do tej pory – oprócz tych, o których informowaliśmy, że się zmienią – obowiązują te same, czyli limit zgromadzeń jest pięcioosobowy”(..)”Przypomnę, że w ramach tego limitu nie są zaliczane osoby, które odbyły szczepienie” – słowa ministra zdrowia przytoczył w swoim artykule portal rmf24.pl. A co to oznacza dla nas w praktyce? Według zasad, o których poinformował Adam Niedzielski, przy wielkanocnym śniadaniu (oprócz domowników) maksymalnie możemy zaprośić 5 gości. Wyjątkiem są osoby zaszczepione przeciwko Covid-19 jak oczywiście domownicy.

 

 

 

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, iż ma świadomość niekomfortowej sytuacji. Zaznaczył jednak także, aby w miarę możliwości grono osób spędzających święta było jak najwęższe. „Zbliżają się święta Wielkiej Nocy. Chcę zaapelować już dzisiaj o to, żebyśmy spędzili je w wąskim gronie, w gronie wyłącznie najbliższej rodziny. „To trudny apel, bo to święta, które mają nieść nadzieję, radość – i myślę, że już niedługo potem ta nadzieja, ta radość będzie do Polski wracała na skutek programu szczepień” – czytamy w dalszej części artykułu.

 

Źródła:

rmf24.pl

Foto.: Wikimedia.Commons.org

Zobacz więcej

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze