10.4 C
Warszawa
czwartek, 16 maja, 2024

Nowy raport resortu zdrowia. Kolejne statystki z ponownym rekordem zakażeń.

Zobacz koniecznie

Ministerstwo Zdrowia podzieliło się statystykami na temat liczby zakażeń wirusem Covid-19 na terenach naszego kraju. Już raczej nikogo nie zaskakują wzrastające statystki liczby zarażonych osób. Niestety jak wielu przypuszczało liczby znowu wzrosły, co skutkuje w rezultacie  nowym rekordem największej ilości zakażeń wirusem Covid-19. 

 

 

ZOBACZ TAKŻE: W Szwecji odnotowano najwyższy wskaźnik zakażenia Covid-19 w Europie Zachodniej.

 

 

Tuż przed weekendem w piątek 26 marca Ministerstwo Zdrowia ponownie podzieliło się statystykami ukazującymi wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Obecnie w naszym kraju potwierdzono łącznie 35 143 przypadków koronawirusa. W jakich województwach odnotowano największą ilość chorych osób? Na pierwszym miejscu znajduje się województwo mazowieckie z łączną liczbą 5264 przypadków. Na kolejnych miejsach odnotowano następujące województwa: śląskie (5095), wielkopolskie (4141), dolnośląskie (2876), małopolskie (2826), pomorskie (2625), kujawsko-pomorskie (1940), łódzkie (1872), podkarpackie (1716), zachodniopomorskie (1113), lubelskie (1073), warmińsko-mazurskie (1067), lubuskie (874), świętokrzyskie (822), opolskie (694), podlaskie (529).

 

 

 

W związku ze znaczną ilością wzrostu statystyk w czwartek rząd wprowadził nowe obostrzenia. Pierwszą nowo wprowadzoną zmianą jest zmniejszenie limitu osób przebywających w świątyniach oraz sklepach. Libczba to ogranicza się do 1 osoby na 20 metrów kwadratowych. W kościołach ma obowiązywa dystans 1.5 metra od drugiej osoby. Jeśli chodzi o sklepy o powierzchni do 100 mkw. granica wyniesie 1 osobę na 15 mkw. Od soboty 27 marca Zamknięte zostaną: żłóbka, przedszkola, salony kosmetyczne oraz fryzjerskie, galerie handlowe ( nie wliczając w to aptek, drogerii, sklepów spożywczych, salonów prasowych i księgarni). Jeśli chodzi o obiekty sportowe będą mogli z nich korzystać tylko zawodowi sportowcy. Ograniczenia mają potrwać do 9 kwietnia. Premier Mateusz Morawiecki apelował także do rodaków, o ograniczanie spotkań podczas trwania okresu Wielkanocnego.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Bill Gates ostrzega. „Ludzie nie będą w stanie się wyżywić”

 

 

Źródła:

o2.pl.

money.pl

Foto.: Pixabay.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze