28.5 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Okrzyki radości, a po chwili katastrofa. Zdarzenie transmitowano w internecie [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Znany amerykański przedsiębiorca i filantrop Elon Musk wraz z firmą SpaceX podjął się już jakiś czas temu dość ambitnych planów związanych z podbijaniem kosmosu. W dniu 3 marca przeprowadzony został kolejny test futurystycznego prototypu jego rakiety kosmicznej Starship. Choć i ta próba zakończyła się niezbyt szczęśliwie, to jednak Elon Musk podtrzymuje, że Starship finalnie uda się na Marsa.

 

Był to już trzeci test prototypu rakiety Starship. Należy przyznać, że nie zabrakło wiele, aby uznać tę próbę za zakończoną sukcesem. Okazało się jednak, że niedługo po wylądowaniu prototypu rakiety i okrzykach radości ze strony obserwujących przebieg testu doszło do wybuchu maszyny, a zarazem zmiany nastroju wśród tych, którym zależało na powodzeniu próby.

 

Prototyp rakiety wzbił się na wysokość około 10 kilometrów i zgodnie z przyjętym wcześniej planem wylądował na terenie Zatoki Meksykańskiej. Chwilę później doszło do niespodziewanej eksplozji, a następnie runięcia jednostki na ziemię.

 

Do wybuchu i wyrzucenia jednostki doszło po ponad 10 godzinach i 38 minutach transmisji, którą można było oglądać na platformie YouTube.

 

 

Elon Musk odnosząc się na Twitterze do zaistniałej sytuacji skupił się jednak na pozytywnych aspektach tej próby i zwrócił uwagę na fakt, że rakieta po raz pierwszy wylądowała w jednym kawałku. Właściciel firmy SpaceX pochwalił też zespół współpracowników za dobrze wykonaną pracę.

 

 

Źródło: o2.pl ; YouTube/NASASpaceflight ; Twitter/@elonmusk

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze