21.8 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

Padł kolejny rekord szczepień w Polsce! Minister Dworczyk ujawnił liczby [FOTO]

Zobacz koniecznie

W czwartek 25 marca w Polsce padł kolejny rekord zaszczepionych osób. Tak wielu pacjentom nie podano dotąd dawki preparatu jednego dnia od rozpoczęcia Narodowego Programu Szczepień.  Minister Michał Dworczyk opublikował dziś dane.

 

 

„206 tys. szczepień obiema dawkami w ciągu jednego dnia to najlepszy wynik od początku Narodowego Programu Szczepień. Od poniedziałku na szczepienie zarejestrowaliśmy ponad 2,2 mln osób. Słowa uznania dla personelu medycznego! #SzczepimySię” – napisał na swoim Twitterze minister Michał Dworczyk.

 

 

Łącznie szczepień (pierwszą lub drugą dawką) wykonano w Polsce już ponad 5 milionów.  To stawia nasz kraj w ścisłej europejskiej czołówce, obok takich krajów jak Niemcy czy Hiszpania. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dziś także, że w kolejnych paru tygodniach do Polski trafi aż 7 milionów dawek szczepionki. Oznacza to, że już w kwietniu będziemy zbliżać się do uzyskania odporności stadnej, a co za tym idzie – końca pandemii.

 

 

206 tysięcy wykonanych szczepień to najlepszy jak dotąd dzienny wynik, ale rząd zapewnia, że tę liczbę możemy przebijać nawet kilkukrotnie. Wszystko zależy od zewnętrznych dostawców szczepionek.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze