2.2 C
Warszawa
czwartek, 18 kwietnia, 2024

PILNE! Nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem. Są dobre i złe wieści… [FOTO]

Zobacz koniecznie

Resort Zdrowia w dniu dzisiejszym standardowo podzielił się informacjami na temat tego jak według oficjalnych danych wygląda sytuacja epidemiczna w naszym kraju i co mówią liczby obrazujące ilość zakażeń oraz zgonów. Poinformowano także o liczbie zajętych obecnie łóżek dla pacjentów zmagających się z COVID-19, a także ilości przeznaczonych dla ich leczenia respiratorów będących w użyciu. Z opublikowanych danych można wyciągnąć różne wnioski… zarówno te pozytywne, jak i bardziej pesymistyczne.

 

ZOBACZ TEŻ: Młodsze roczniki przyczyną wzrostu liczby zakażeń? Wirusolog ostrzega

 

W ciągu minionych 24 godzin potwierdzonych miało zostać 10 896 kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem. Zmarło natomiast 28 osób zakażonych, z czego 20 miało stwierdzoną również którąś z tzw. chorób współistniejących.

 

Najwięcej potwierdzonych nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w województwie mazowieckim, bowiem to tam w ciągu minionej doby znalazło się aż 2311 kolejnych osób z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa. Na dalszych dwóch miejscach tego niechlubnego rankingu znalazły się kolejno: województwo śląskie- 1247 osób zakażonych i województwo pomorskie- 1100 potwierdzonych przypadków. W pozostałych częściach Polski odnotowano mniej niż 1000 nowych przypadków zakażeń.

 

Jak więc łatwo zauważyć, liczba potwierdzonych kolejnych zakażeń spadła i jest to pozytywna wiadomość, jednakże należy mieć na uwadze, że dane odnoszące się do weekendu często bywają niższe, a po nich nastąpić może niepokojący dynamiczny wzrost ilości kolejnych zachorowań.

 

Według informacji jakimi podzieliło się Ministerstwo Zdrowia, zajętych jest obecnie 20 249 łóżek z 28 473 przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19, a także 2 084 respiratory z 2 882, które są przygotowane dla pacjentów z wirusem SARS-CoV-2. Te liczby pokazują więc, że musimy nadal zachować czujność, by nie doprowadzić do poważnych kłopotów służby zdrowia.

 

 

 

Źródło: Twitter/@MZ_GOV_PL ; Rmf24.pl

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze