25.3 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Polska w pierwszej 10 krajów na świecie pod względem liczby zakażeń! Wyniki są wysoce niepokojące…

Zobacz koniecznie

Ostatnie raporty dobowe opublikowane przez resort zdrowia postawiły Polskę na siódmym miejscu na świecie pod względem liczby osób, które zostały zakażone koronawirusem. Sytuacja jest na tyle poważna, że jedynie w pięciu państwach zarejestrowano ostatniej doby więcej razy zakażenie COVID-19 jako przyczyna zgonu – podaje portal rmf24.pl.

 

Aby nakreślić skalę sytuacji, należy na początku wspomnieć, że nasz kraj jako jedyny (poza USA, Indiami, Brazylią, Włochami, Francją i Turcją) wyróżnia się tak ogromną liczbą kolejnych przypadków zakażeń COVID-19. Natomiast jeśli chodzi o zgony, bilans z minionej doby lokuje Polskę jedynie za Brazylią, USA i Rosją oraz Francją i Włochami. Na mapie ukazującej pandemię stanowimy więc wielką czerwoną kropkę.

 

ZOBACZ TEŻ: Lublin. Policjanci rozbili agencję towarzyską. Aresztowano 6 osób [WIDEO]

 

W dniu dzisiejszym odnotowano 14000 nowych przypadków zakażeń, co oznacza prześcignięcie takich krajów, jak Ukraina, Wielka Brytania, Niemcy, Iran czy też Rosja. Trzeba jednak pamiętać, że dane podawane we wtorek, czyli te z poniedziałku często okazują się znacznie niższe aniżeli te z dalszych dni tygodnia.

 

Zeszłej doby z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 370 pacjentów. To z kolei więcej niż większości krajów Europy Zachodniej (wyjątek stanowią Włochy i Francja). Przed Polską jest jeszcze Brazylia, która ma 6 razy więcej ludności, a liczba zgonów jest 3 razy większa niż w naszym kraju oraz USA, które są 9 razy ludniejsze, ale liczba zgonów jest 2 razy większa. Dane te są więc bardzo niepokojące. Czy grozi nam całkowity lockdown? Tego dowiemy się najprawdopodobniej już na najbliższej konferencji prasowej rządu.

 

ZOBACZ TEŻ: PILNE! Grozi nam krajowy lockdown! Jest jednak też warunek i szansa na uniknięcie tego scenariusza

 

Źródło: rmf24.pl
Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze