18.3 C
Warszawa
piątek, 14 czerwca, 2024

Pomnik Mikołaja Kopernika w Toruniu stał się słupem reklamowym

Zobacz koniecznie

W zeszły czwartek w Toruniu rozpoczeły się halowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Jest to niewątpliwie ważne wydarzenie, więc postanowiono je wypromować. Ogłoszenia dotyczące imprezy wieszano dosłownie wszędzie. Przysłowiowym”słupem reklamowym” stał się także pomnik Mikołaja Kopernika, co wywołało dużo szumu i kontrowersji. 

 

 

Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Toruń 2021 z całą pewnością są bardzo ważnym wydarzeniem dla wszystkich mieszkańców Torunia. W tym roku ze względu na skomplikowaną sytuację epidemiczną odbywają się bez udziału kibiców. Mogłoby się wydawać, że sam ten fakt będzie dość bulwersujący dla mieszkańców miasta. Nic bardziej mylnego. Najwięcej kontrowersji i wiele krytyki spotkał się pomysł z umieszczeniem sportowego plastronu na pomniku Kopernika.

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Urządzili libację w kościele. Zdemolowali świątynie i pobili proboszcza

 

 

Promocja ruszyła pełną parą, więc wszelkie formy promocji szybko trafiły do mediów. Znalazł się tam także, znajdujący się w Toruniu pomnik zasłużonego polskiego dyplomaty. Już sam pomysł spotkał się z jego krytyką, a samo wykonanie według opinii wielu osób jest wręcz zniechęcające. Władze Torunia szybko zareagowały i trochę zmieniły pierwotną koncpecję. „Efekt końcowy zaprojektowanego na gorsze warunki pogodowe plastronu z informacjami o Mistrzostwach nie był zadowalający, dlatego Pomnik Mikołaja Kopernika został przyozdobiony symboliczną szarfą – dowiadujemy się z relacji rzeczniczki prezydenta miasta, której słowa przytoczył portal o2.pl.

 

 

To już 36 edycja Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce. Oficjalnie otwarcie rozpoczęło się w czwartek o godzinie 18:30. Ze względu na obecnie panujące restrykcje, zmagania sportowców można śledzić za pomocą telewizjii oraz Internetu. Transmisja dostępna jest na TVP Sport, TVP1 oraz na sport.tvp.pl. Całe przedsięwzięcie sprzyja także utrudnieniu ruchu drogowego.

 

 

Źródła:

o2.pl

Foto.: Facebook – Mój Toruń

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze