32.2 C
Warszawa
piątek, 19 sierpnia, 2022

Poważne ostrzeżenie Papieża Franciszka. Nadchodzi katostrofa

Zobacz koniecznie

Papież Franciszek wziął udział w wywiadzie na temat funkcjonowania współczesnego Kościoła. Poruszył w nim temat życia prywatnego, społecznego oraz politycznego. Jego słowa na temat obecnej sytuacji na świecie mrożą krew w żyłach. Głowa Kościoła Katolickiego ostrzega wiernych przed dynamicznie zmieniającymi się zmianami klimatycznymi, które w rezultacie mogą doprowadzić do tragedii. 

 

 

Papież podczas rozmowy z dziennikarzem podzielił się kilkoma zauważonymi niepokojącymi zjawiskami, z którymi obecnie przyszło nam się zmagać. Należą do nich między innymi szerząca się dyskryminacja czy korupcja. Franciszek wspomniał także o problemie globalnego ocieplenia. Jeśli ludzkość się nie opamięta z własnej winy może powtórzyć się sytuacja opisana w starym testamencie. Chodzi tu o „biblijny potop”, który zniszczył ziemię. „Ludzkość stoi w obliczu kolejnego wielkiego potopu – z powodu wzrostu temperatury i topnienia lodowców. To się stanie, jeśli będziemy dalej podążać tą samą drogą” – słowa papieża cytuje między innymi portal o2.pl.

 

 

W swoich słowach nawołuje wszystkich do refleksji nad obecną sytacją. Sytuacja, która obecnie nie maluje się dobrze może ulec poprawie jednak zależy to od wielu rozsądnych decyzji członków społeczeństwa. W szczególnej mierze zwraca się do głów państw, którzy w szerokim stopniu są odpowiedzialni za nieodpowiednie decyzje, które w rezultacie mogą doprowadzić do globalnej katastrofy. Głowa Kościoła zaznacza, że niebezpieczeństwo jest realne i nie należy pod żadnym pozorem go lekceważyć. W swoich słowach odwołuje się do obecnego w świecie zła.

 

 

Całość wywiadu zostanie wkrótce opublikowana w książce. Ma to mieć miejsce na początku bieżącego miesiąca. Rozmowę z Papieżem przeprowadził ksiądz Marco Pozza. Pierwsze fragmenty wywiadu ukazały się w włoskim dzienniku „Corriere della Sera”.

 

 

 

Źródła:

o2.pl

Foto.: Commons.Wikimedia.org

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze