26.2 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Problemy ze słuchem mogą mieć związek z Covid-19.

Zobacz koniecznie

Utrata węchu oraz smaku są jednymi z powszechniej znanych skutków zarażenia wirusem Covid-19. Okazuje się, że problemy ze słuchem oraz błędnikiem mogą mieć znaczące powiązanie z koronawirusem. W ostatnim czasie w pracy na łamach czasopisma „International Journal of Audiology” naukowcy wykazali pewną istotną zależność. 

 

 

ZOBACZ TAKŻE: W jednym z polskich miast zawaliła się kamienica. Jest wstrząsające nagranie! [WIDEO]

 

 

Grupa badaczy z University of Manchester i NIHR Manchester Biomedical Research Centre kontrolowali prace naukowców skupiających się na powiązaniu problemów ze słuchem w zestawieniu z wirusem Covid-19. Autorzy naukowej pracy posługując się specjalistyczną literaturą źródłową natrafili na 56 artykułów, które wykazywały związek między Covidem-19, a problemami ze słuchem. Na podstawie 24 źródeł wykazali, że po zakażeniu koronawirusem na objawy związane z problemami ze słuchem skarżyło się 7,6%. 14,8% pacjentów zauważyło u siebie szumy w uszach. 7,2% ma problemy z utrzymaniem równowagi i zgłasza zawroty głowy.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Są najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia. Czy jest poprawa?

 

 

„Potrzebujemy wyników badań, które porównają przypadki Covid-19 z grupą kontrolną pacjentów leczonych w szpitalach z powodu innych chorób – podkreśla współautor pracy Ibrahim Almufarrij. W ciągu minionych miesięcy otrzymałem mnóstwo e-maili od osób skarżących się po przechorowaniu Covid-19 na zmiany słuchu, na szumy w uszach. To zapala nam czerwoną lampkę, choć musimy sprawdzić, czy te efekty są wynikiem zakażenia koronawirusem, czy też innych czynników, choćby procedur stosowanych na intensywnej terapii” – uważają naukowcy zgłębiający problem, przytoczeni przez portal informacyjny rmf24.pl.

 

 

W ostatnim czasie grupa badaczy profesora Munro wykazała, że aż 13% pacjentów, którzy zostali wypisani ze szpitala odczuwali dolegliwości powiązane z osłabieniem zmysłu słuchu. Warto zaznaczyć, że niepokojące objawy mogą mieć związek z prowadzoną terapią. Póki co trzeba przyjrzeć się dokładniej całemu zjawisku.

 

 

Źródła:

rmf24.pl

Foto.: Pixabay.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze