17.6 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024

Prowokacyjna idea Strajku Kobiet. Chcą zmienić Sakramenty na świeckie ceremonie

Zobacz koniecznie

Pewien aktywista Strajku Kobiet zasugerował zastąpienie tradycyjnych obrzędów religijnych i Sakramentów świętych nowymi humanistycznymi rytuałami.

 

ZOBACZ TEŻ: „Dziecko już zakopane, od dzisiaj się nie znamy”. Słaby żart 15-latki naśladującej trend z TikToka

 

Jeden z działaczy Strajku Kobiet zaproponował podczas konferencji prasowej zmianę katolickich uroczystości na świeckie ceremonie.

 

Mężczyzna tłumaczył, że w celu zaspokojenia naturalnej potrzeby powitania pociechy na świecie, powinno się wdrożyć humanistyczną ceremonię przywitania, zastępując tym samym chrzest święty. – Skoro dla wielu osób istnieje naturalna potrzebna celebracji i zaznaczenia jakimś rytuałem, że w rodzinie i społeczności pojawił się ktoś nowy, warto zdawać sobie sprawę, że istnieją inne niż katolicki chrzest możliwości, żeby to urzeczywistnić – perswadował aktywista.

 

Działacze Strajku Kobiet, aby uniknąć ochrzczenia dziecka, przy równoczesnym uwydatnieniu jego obecności występują z propozycją zorganizowania wystawnych pierwszych urodzin. Mają też inny pomysł. – Można także, i jest to w Polsce coraz bardziej popularna opcja, zorganizować humanistyczną ceremonię przywitania dziecka na świecie. To tzw. ceremonia nadania imienia z udziałem celebranta lub celebrantki ceremonii humanistycznej – oświadczył działacz stowarzyszenia.

 

W trakcie tej ceremonii nadawałoby się dziecku imię. Co więcej, można także dokonać wyboru tak zwanych „rodziców honorowych”, czyli odpowiedników rodziców chrzestnych. Podobnie jak podczas katolickich obchodów chrztu świętego, w trakcie którego rodzice przyrzekają wychować dziecko w wierze, w trakcie świeckiej uroczystości jego matka i ojciec byliby zobligowani do wychowywania dziecka w duchu prawdy, szczerości wobec siebie i innych, do rozwijania krytycznego myślenia, wzmacniania szacunku do siebie i innych – czytamy na portalu dorzeczy.pl.

 

Z kolei zamiast pierwszej komunii świętej byłaby to „ceremonia rozkwitu”. Według doniesień, można byłoby wtedy między innymi urządzić przyjęcie, pojechać razem na przejażdżkę czy zmienić dekoracje w pomieszczeniu. – Przy okazji dziecko może dostać prezenty, dzięki czemu nie będzie czuło się poszkodowane w porównaniu do komunijnych rówieśników – powiedział mężczyzna.

 

ZOBACZ TEŻ: Książka „W pustyni i w puszczy” niewłaściwa dla dzieci? Przedstawiciel Lewicy: „jest rasistowska”

 

Źródło: dorzeczy.pl

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze