21.3 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

Prywatni ratownicy medyczni wystosowali list do Morawieckiego. Nie kryją oburzenia.

Zobacz koniecznie

Ratownicy medyczni, pielęgniarki oraz dyspozytorzy związani z  prywatną  firmą „Falck” nie kryją oburzenia w związku ze słowami premiera Mateusza Morawieckiego. Oczekują przeprosin, ponieważ według ich opinii dzielenie ratowników medycznych na publicznych oraz prywatnych jest krzywdzące. Postanowili opisać swoje odczucia w liście. 

 

 

Podczas trwania czwartkowej konferencji prasowej, na której ogłoszono nowe restrykcje, premier Mateusz Morawiecki skomentował działalność prywatnych placówek zdrowotnych. „Czy prywatna służba zdrowia ratuje zdrowie i życie pacjentów Covid-19? Czy słyszymy o tym, że jakieś wielkie szpitale prywatne są otwarte i właśnie zamieniane na Covid-19?” – słowa wypowiedziane przez premiera przytoczył portal rmf24.pl. Pracownicy firm prywatnych postanowili odpowiedzieć premierowi i nie kryją niesmaku, który w nich pozostał po tych słowach. Postanowili niezwłocznie działać i wystosować do premiera list.

 

 

 

Treść listu w dalszej części artykułu przytoczył portal rmf24.pl. Brzmi on następująco: „Ratownicy Medyczni, Pielęgniarki, Dyspozytorzy podejmują tę walkę i trud niesienia pomocy w czasie pandemii, pomimo braku równego traktowania ich w obliczu pandemii. Nie rozumiemy, dlaczego w trakcie najbardziej dramatycznych wydarzeń związanych z trzecią falą pandemii zdecydował się Pan dzielić nas na publicznych i PRYWATNYCH. Oczekujemy słowa „przepraszam”. Bo Ci PRYWATNI, czyli podmioty medyczne z udziałem prywatnych inwestorów, walczą równie zaciekle i mocno jak nasi PUBLICZNI Koledzy i Koleżanki. Wyjątek polega na tym iż Pana Rząd nie uznał za stosowne traktować nas tak samo. JAKO PRYWATNI NIE OTRZYMUJEMY 100% DODATKÓW ZA WALKĘ Z COVID – 19”.

 

 

Autorzy listu nie kryją swojej frustracji w związku ze czwartkowymi słowami Mateusza Morawieckiego. Domagają się równości w traktowaniu z publiczną służbą medyczną, zaznaczając równocześnie, że w związku z niepubliczną działalnością nie dostają stuprocentowego dodatku za zwalczanie pandemii.

 

 

Źródła:

rmf24.pl

Foto.: flickr.com

 

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze