Rasistowski gest nauczycielki wywołał skandal [WIDEO]

W ostatnim czasie w mediach pojawiło się nagranie przedstawiające bulwersujące zachowanie jednej z nauczycielek podczas lekcji online. Jej gesty zostały określone jako rasistowskie. Kobiecie grożą poważne konsekwencje. Wszczęto już w tej sprawie dochodzenie. 

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Chiny zadaklerowały gotowość dostarczenia szczepionek do Polski

 

 

Kobieta, która znajduje się na nagraniu jest nauczycielką języka hiszpańskiego w amerykańskim liceum Grant Union w Sacramento Nichole Burkett. Podczas trwania jednej z lekcji na zoomie, kobieta zaczęła niestosownie się zachowywać. Zmieniając położenie źrenic w niepoważny sposób chciała ukazać róźnicę w wyglądzie Japończyków oraz obywatelii Chin. Zachowanie nauczycielki niespodobało się wielu osobom i szybko określono je rasistowskim. „Jeśli masz oczy zwężające się do góry, jesteś Chińczykiem. Jeśli natomiast Twoje oczy idą w dół, jesteś Japończykiem. Jak masz proste to niestety nie wiadomo” – powiedziała nauczycielka.

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Poruszała się na wózku inwalidzkim drogą szybkiego ruchu. [WIDEO]

 

 

Pomimo tego, że oficjalnego stanowiska w sprawie nie zabrał jeszcze sam derektor placówki, to do całości odniosła się rzeczniczka lokalnego okręgu szkolnego. Wyraziła dezabrobatę oraz rozczarowanie wobec zachowania nauczycielki. Podkreśliła finalnie fakt, że w związku z zaistniałą sytuacją wszczęto już dochodzenie.

 

 

Źródła:

o2.pl

Foto & Wideo: Twitter – wanheda

Komentarze

Komentarze