26.2 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Rusza konkurs „Historia znana i nieznana”! Naprawdę warto wziąć udział [FOTO]

Zobacz koniecznie

Fundacja Centrum im. Władysława Grabskiego realizuje różnorakie projekty skierowane do osób patrzących z troską na przyszłość Polski. Wśród takowych inicjatyw znalazł się także projekt „Historia po godzinach”, a jednym z jego elementów jest organizacja konkursu „Historia znana i nieznana”.

 

W ostatnim czasie wiele osób w naszym kraju dostrzega, że żyjemy w czasach kiedy należy umożliwić rozwój oraz wyrażanie swojej opinii dziewczętom i chłopcom, którzy wychowani zostali w duchu patriotyzmu i takie też wartości chcieliby w przyszłości przekazywać kolejnym pokoleniom. Dobrą okazją do pokazania, że wśród młodych ludzi sporo jest kochających Polskę jest właśnie konkurs „Historia znana i nieznana”. Temat przewodni jego tegorocznej edycji brzmi: „Czym jest dla mnie patriotyzm? Postać, która wpłynęła na moje życie”.

 

Jak czytamy na stronie Fundacji Centrum im Władysława Grabskiego, konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe. W pierwszej zmierzą się z sobą uczniowie szkół średnich, w drugiej studenci uczelni wyższych. Prace w formie eseju na temat zaproponowany przez organizatora (do 6500 znaków) należy przesyłać na adres siedziby biura organizatora- tj. Fundacja Centrum im. Władysława Grabskiego, ul. Wielicka 42/103, 30-552 Kraków, z dopiskiem: Konkurs „Historia znana i nieznana”.

 

Termin nadsyłania prac został wyznaczony do 31 marca br. (decyduje data stempla pocztowego). Na laureatów w obydwu kategoriach czekają atrakcyjne nagrody, takie jak laptopy, tablety, sprzęt komputerowy, fotograficzny, albumy, książki itp.

 

W treści regulaminu konkursu czytamy, że w zamyśle organizatorów jego realizacja ma na celu: podtrzymywanie tradycji narodowej, popularyzowanie historii i edukacji historycznej, pielęgnowanie polskości oraz świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, wspieranie działań na rzecz wychowania patriotycznego młodzieży, promocję postaw patriotycznych wśród młodzieży, a także zachęcenie młodego pokolenia do poszerzania wiedzy historycznej.

 

Jak więc widać warto wziąć udział w tym konkursie zważywszy na to, że nie tylko można wygrać wartościowe nagrody, ale jest to również interesująca swoista lekcja historii i możliwość wyrażenia swojej miłości do ojczyzny oraz przypomnienia o naszych autorytetach.

 

Cały regulamin konkursu mogą znaleźć Państwo TUTAJ.

 

 

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze