12.1 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Rząd rozważa wprowadzenie godziny policyjnej! „Stan jest krytyczny”

Zobacz koniecznie

Sytuacja w Polsce jest tragiczna. Dziś Ministerstwo Zdrowia zawiadomiło o kolejnej wysokiej liczbie zakażeń. Zgodnie z najnowszymi danymi mamy 31757 nowych przypadków, natomiast zmarło 448 osób. Jak zapowiada minister zdrowia Adam Niedzielski, rząd bierze pod uwagę wdrożenie godziny policyjnej w kraju. Miałoby to nastąpić w przypadku, kiedy statystyki zachorowań i zgonów w najbliższym czasie się nie poprawią.

 

 

Minister Niedzielski w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Krzysztofem Ziemcem wspomniał o kolejnych przypadkach zakażeń.

 

Absolutnie stan jest krytyczny. Tutaj te obostrzenia, które zaproponowaliśmy z panem premierem Morawieckim w czwartek był właśnie konstatacją tego faktu, że stan jest krytyczny. To są dodatkowe regulacje, które mają spowodować, że mobilność przede wszystkim w skali kraju zdecydowanie spadnie. I myślę też wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę, patrząc i na statystyki, i na te regulacje, że to już nie jest czas, kiedy trzeba sobie udowadniać, jak można obejść regulacje. To jest naprawdę narażanie bezpieczeństwa siebie i swoich najbliższych – powiedział polityk.

 

Zdaniem Niedzielskiego, rząd bierze pod uwagę wprowadzenie godziny policyjnej, jeśli w ciągu tygodnia, do półtora tygodnia stan zachorowań i zgonów się nie poprawi – podaje portal dorzeczy.pl.

 

ZOBACZ TEŻ: 13-latka ukradła matce samochód. Skończyło się to tragedią

 

Od dziś w Polsce obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne. Nieczynne będą wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane, jak również salony fryzjerskie i kosmetyczne. Oprócz tego mamy nowe limity osób w sklepach i kościołach. Restrykcje, które działały do tej pory, zostały przedłużone. Zasady te mają obowiązywać od 27 marca do 9 kwietnia.

 

ZOBACZ TEŻ: Pierwszy przypadek zakażenia mysim wirusem. Wykryto go u naszych sąsiadów

 

Źródło: dorzeczy.pl, Twitter/Ministerstwo Zdrowia

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze