20.2 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

Są najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia. Czy jest poprawa?

Zobacz koniecznie

Wraz z rozpoczęciem nowego tygodnia Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe dane związane z ilością kolejnych zakażeń wirusem Covid-19. Jak obecnie prezentują się dane i czy statystyki maleją? 

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Narodowy Dzień Pamięci o Ofiarach COVID-19 w Italii. Rok temu te obrazy przeraziły świat [WIDEO]

 

Obecnie w Polsce trwa III fala zakażeń wirusem Covid-19. Od poniedziałku uczniowie klas I-III przeszli na nauczanie zdalne. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane związane z liczbą zakażeń. 22 marca potwierdzono w Polsce łącznie 14 578 przypadków Covid-19. Najwięcej nowych przypadków odnotowano na terenie województwa mazowieckiego (2899). Na drugim miejscu plasuje się województwo śląskie (1859), a tuż za nim wielkopolskie (1355). Dalsze statystyki prezentują się następująco: pomorskie (1231), dolnośląskie (1215), małopolskie (1207), łódzkie (862), kujawsko-pomorskie (704), podkarpackie (669), zachodniopomorskie (517), lubuskie (495), świętokrzyskie (429), warmińsko-mazurskie (310), opolskie (240), lubelskie (181), podlaskie (167). 238 przypadków nie zostało jeszcze uzupełnionych przez inspekcję sanitarną.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Polska w pierwszej 10 krajów na świecie pod względem liczby zakażeń! Wyniki są wysoce niepokojące…

 

 

Jeśli chodzi o porównywanie wyników z zeszłym tygodniem to bez wątpienia zauważamy istotny wzrost. W zeszły poniedziałek Ministerstwo Zdrowia  ogłosiło 10 896 nowych przypadków zakażeń wirusem Covid-19. Jak możemy wywnioskować z najnowszych danych niestetety nic nie wskazuje na to, aby w najbliższych dniach doszło do zmniejszenia statystyk.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Wdrapał się na szczyt dźwigu budowy najwyższego wieżowca w UE! Nagranie zapiera dech w piersiach [WIDEO]

 

 

17 marca na terenie całego naszego kraju zostały wprowadzone zaostrzone restrykcje. Zamknięto wszelkie hotele, galerie handlowe, kina oraz obiekty sportowe. Według przekazanych informacji wprowadzony lockdown potrwać ma do 9 kwietnia. Dalsze obostrzenia będą zmianiane w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej w naszym kraju.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ojciec trzymał swoją 12-letnią córkę na łańcuchu.

 

Źródła:

o2.pl

Foto.: wtv.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze