18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Studenci medycyny będą wspierać covidowe szpitale.

Zobacz koniecznie

Tuż po zakończeniu okresu Wielkanocnego studenci kierunków medycznych dołączą do pomocy w covidowych szpitalach. Wraz z rozpoczęciem III fali zakażeń w coraz to większej ilości placówek brakuje rąk do pomocy na oddziałach covidowych. Ministerstwo Zdrowia na początku bieżącego tygodnia wydało apel do władz uczelni w całej Polsce. Głównym celem było znalezienie jak największej ilości studentów, którzy mają pomóc lekarzom w covidowych szpitalach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Prognozy wrocławskich naukowców: Niedługo spadnie liczba zakażeń Covid-19.

 

 

Według danych pochodzących z portalu rmf24.pl studenci z całej Polski tuż po okresie świąt Wielkanocnych dołączą do pomocy lekarzom w różnych placówkach covidowych na terenie całego kraju. O przydzieleniu danego studenta do konkretnej placówki będzie decydować wojewoda. Każdy student będzie udzielał się w placówce znajdującej się na obszarze województwa, w którym aktualnie studiuje. Za sprawą uczestnictwa studentów w pomocy wykwalifikowanym medykom, będą mogli oni zaliczyć praktyki studenckie. Dokładne wytyczne pojawią się jeszcze przed świętami.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kraków. Diagnostyka dzieci po Covid-19 w szpitalu Żeromskiego.

 

„Chęć pracy w szpitalu zadeklarowało już między innymi ponad stu studentów różnych wydziałów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Mamy chętnych z wydziału lekarskiego, stomatologicznego, fizjoterapii, jak i z wydziału nauk o zdrowiu, odpowiedź jest od wszystkich jednostek uczelni” – słowa prorektora WUM profesora Marka Kucha przytoczył portal rmf24.pl. Lista studentów jest tworzona na bieżąco, a sami chętni mogą zgłaszać się do piątku. Do początku przyszłego tygodnia uczelnie prawdopodobnie przekażą urzędom wojewódzkim pełną listę chętnych do pomocy. Według ustaleń redaktora portalu rmf24.pl nie ma obecnie planów, aby przerywać naukę studentów pomagających w szpitalach covidowych. Wszystko jednak zależne będzie od rozwoju sytuacji epidemicznej w naszym państwie.

 

 

Źródła:

rmf24.pl

Foto.: www.anglia.today

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze