-0.5 C
Warszawa
czwartek, 7 grudnia, 2023

Sytuacja Bałtyku jest naprawdę przerażająca. 27 marca na godzinę zgasną światła…

Zobacz koniecznie

Według doniesień licznych ekologów stan morza Bałtyckiego z roku na rok znacznie się pogarsza. W Polsce po raz czternasty już rusza akcja „Godzina dla Ziemi WWF”, która w tym wydaniu będzie odnosiła się do fatalnej sytuacji naszego morza. Kampanię czynnie promuje znany doskonale wielu osobom Hubert Urbański. 

 

 

To już pewne. Ekolodzy biją na alarm. Polacy tak naprawdę nie mają świadomości jak w fatalnym stanie obecnie znajduje się morze Bałtyckie. „Godzina dla Ziemi WWF” jest największą na świecie ekologiczną inicjatywą. Według danych pochodzących od World Wide Fund for Nature (WWF) w akcji bierze udział corocznie 180 państw na 7 kontynentach. Na naszych oczach odgrywa się walka mieszkańców morza o przetrwanie. Intensywne rolnictwo, lata nadmiernych połowów, zanieczyszczenie wód doprowadziły do znaczących zniszczeń środowiska naturalnego – słowa Marty Pilarskiej przytoczył portal o2.pl. „Obecnie do największych problemów, z jakimi mierzy się Morze Bałtyckie, należą brak zrównoważonego rybołówstwa, martwe strefy – przydenne obszary całkowicie pozbawione tlenu, sieci widmo – zagubione lub w inny sposób utracone narzędzia połowowe, które dryfują w morzu i wciąż łowią, niefunkcjonalne morskie obszary chronione” – czytamy w dalszej części artykułu.

 

 

Hubert Urbański postanowił wypromować kampanię, która ma na celu zwiększenie świadomości na temat ekologii w naszym kraju. „Degradujemy środowisko naturalne, w którym żyjemy, w sposób niepohamowany i bezrefleksyjny. Najwyższy czas przestać udawać, że efekty takiego postępowania ominą nas bokiem. Całym sercem popieram akcję ratowania Morza Bałtyckiego. To nie tylko środowisko, które mamy do ocalenia, to również suma naszych przeżyć, które nas definiują i do których cały czas wracamy” – mówi Urbański.

 

27 marca o godzinie 20:30 zgaszone zostaną światła właśnie dla Bałtyku. Światło zostanie wyłączone na całym świecie. Bez względu na to czy będą to domy, obiekty publiczne czy budynki rządowe. W każdym miejscu na godzinę w tym dniu nastanie ciemność.

 

 

Źródła:

o2.pl

Foto.: stopfermom.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze