26.5 C
Warszawa
piątek, 19 lipca, 2024

SZOK! Karambol 9 tirów na autortradzie A4 [WIDEO]

Zobacz koniecznie

W zeszły piątek na dolnośląskiej autostradzie A4 doszło do przerażającego karambolu 9 tirów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad relacjonuje, że „Pojazdy najeżdżały na siebie w ciągu kilkunastu sekund”. Jezdnia przez wiele godzin była zablokowana, a sprawę bada policja. 

 

 

 

Oficjalne nagranie z karambolu pochodzi od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Widzimy na nim karambol, do którego doszło w zeszły piątek rano na dolnośląskim odcinku autostrady A4. Powodem kolizji prawdopodobnie było śliska nawierzchnia, która spowodowała zderzenie pojazdów. Nagranie szybko trafiło do Internetu i zostało opublikowane także na platformie YouTube. Poniżej możemy zobaczyć jak doszło do zderzenia ciężarowych pojazdów.

 

 

 

 

 

 

„Niezależnie od panujących warunków atmosferycznych zawsze przyda się rozwaga. W czasie opadów śniegu służba drogowa nie walczy z zimą, a łagodzi jej skutki. Każdy wie, że w trudnych warunkach droga hamowania znacząco się wydłuża. Na drodze trzeba zachować zdrowy rozsądek i przede wszystkim dostosować prędkość jazdy do pory dnia oraz warunków meteorologicznych, ale także do natężenia ruchu. Pamiętajmy, że prędkości jazdy wskazane na znakach drogowych obowiązują przy idealnej pogodzie, jaka obowiązuje na danym odcinku drogi. Jest to prędkość maksymalna, a nie minimalna, zalecana czy obowiązkowa” – przypomina Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, przytoczona przez portal wiadomosci.gazeta.pl.

 

 

Źródła:

wiadomosci.gazeta.pl

Foto & Wideo: YouTube – PiraciDrogowi.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze