1.7 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024

Szokujące zajście w słynnej bazylice! Kobieta dopuściła się obrzydliwego zachowania

Zobacz koniecznie

W ostatnich tygodniach dość często dochodzi do aktów nienawiści i przemocy wymierzonych w osoby wierzące, Kościół oraz duchownych w naszym kraju. Choć problem jest bagatelizowany przez sporą część przedstawicieli lewej strony polskiej sceny politycznej, to jednak ataki na budynki zabytkowych świątyń i pomniki, pobicia, a także incydenty podczas nabożeństw są faktem i ciężko nie określać ich nienawiścią wobec wyznawców danej religii w naszym kraju. W ostatnich dniach poruszenie wywołała skandaliczna sytuacja, do której doszło na terenie słynnej Bazyliki Mariackiej w Krakowie.

 

ZOBACZ TEŻ: Zmarł ks. Adam Myszkowski. Duchowny został wcześniej brutalnie pobity.

 

W środę przed południem wewnątrz świątyni w samym centrum dawnej stolicy Polski doszło do bulwersującego incydentu. Pewna 20-letnia kobieta miała zakłócić odprawianie Mszy Świętej. Obnażyła się ona bowiem w obecności zebranych modlących się ludzi i opluła księdza.

 

O sytuacji została zawiadomiona przez kościelnego lokalna Straż Miejska. Jak się okazało to nie było pierwsze dziwne i karygodne zachowanie tej młodej kobiety. Według informacji przekazanych bowiem przez Straż Miejską, zdaniem świadków sprawczyni całego zamieszania miała pojawiać się też we wcześniejsze dni w Kościele Mariackim i zakłócać przebieg nabożeństw.

 

Dziś po godzinie 9 wpłynęło do nas zgłoszenie z Bazyliki Mariackiej. Kościelny poinformował dyżurnego, że młoda kobieta zakłóca porządek Mszy Świętej. Gdy patrol pojawił się na miejscu kobieta była spokojna, ale świadkowie zdarzenia zeznali, że znają ją, i że nie był to pierwszy tego typu incydent z jej udziałem. Rzekomo od kilku dni miała pojawiać się w bazylice i przeszkadzać w nabożeństwach. Z relacji świadków wynikało, że rozbierała się przy wszystkich, a nawet… opluła księdza. Dwudziestolatka została przekazana w ręce policji.

– Czytamy w treści wpisu opublikowanego na Facebooku przez krakowską Straż Miejską.

 

 

Źródło: DoRzeczy.pl ; Facebook/Straż Miejska Miasta Krakowa

Fot.: Flickr

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze