15.6 C
Warszawa
piątek, 27 maja, 2022

Test na koronawirusa od poniedziałku w Biedronce

Zobacz koniecznie

Biedronka jest jednym z bardziej lubianych sklepów w naszym kraju. Sieć postanowiła wprowadzić do sprzedaży testy na Covid-19, które dostępne będą dla klientów od 15 marca. 

 

 

Sieć poinformowała, że już od poniedziałku 15 marca oferować będzie w sprzedaży testy serologiczne, pochodzące od szwajcarskiego laboratorium PRIMA Lab. Mają one za główny cel wykrycie czy w organizmie znajdują się potrzebne przeciwciała IgG i IgM, które zwalczają koronawirusa. Sieć sklepów Biedronka zapewnia swoich klientów, że test jest bardzo łatwy w przeprowadzeniu, a wynik otrzymamy po 10 minatach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kierowca ciężarówki poruszał się autostradą mając we krwi ponad 3 promile

 

 

„Misją Biedronki od początku istnienia jest umożliwianie kupującym dostępu do towarów, które są dla nich ważne i to zawsze w niskich cenach. Dotyczy ona nie tylko produktów spożywczych, ale i takich, które pozwolą na zaspokojenie ważnych potrzeb psychologicznych i zwiększenie bezpieczeństwa. Do nich należy z pewnością test Primacovid. Wprowadzamy go na rynek jako pierwsza sieć handlowa w Polsce, także dlatego, że jak lider rynku jest to część naszej odpowiedzialności społecznej”- słowa dyrektora handlowego sieci Biedronka Piotra Konopko przytoczył portal informacyjny rmf24.pl.

 

 

Specjaliści jednak mają trochę inne zdanie na temat skuteczności i zalet testów, oferowanych przez Sieć. Sama Biedronka zaznacza, że w razie pozytywnego jak i negatywnego wyniku ( kiedy występują objawy) należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem i nie postrzegać wyniku jako czegoś pewnego.  Lekarze uważają, że istnieje duży margines błędu, a tego typu testy mogą z dużym prawdopodobieństwem nie pokazać rzeczywistego wyniku.

 

 

Źródła:

rmf24.pl

Foto.: Wikimedia.Commons.org

 

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze