Tolerancyjna zabawka z „Toy Story”. Ma być… neutralna płciowo

Jedna z popularnych zabawek firmy Hasbro, bohater filmu dla najmłodszych Toy Story, „Pan Ziemniak” po wielu latach będzie miała zmienioną nazwę. Jak zapowiadają producenci, nowy wyrób będzie… tolerancyjny i neutralny płciowo. Wiadomo, że jeszcze w tym roku na sklepowych półkach będzie można zobaczyć „Głowę Ziemniaka”.

 

ZOBACZ TEŻ: Ta owca wzbudziła sensacje w mediach! Musiała nosić 35 kg wełny. [WIDEO]

 

Przedsiębiorstwo wyjaśnia, że wyrzucenie zaimka „pan” z nazwy produktu nie nastąpi bez powodu. Zabawka ma za zadanie popularyzację równości płci i integracji. To właśnie jest powodem podjęcia takiej decyzji. Jak podają wytwórcy, nowe opakowania trafią do sprzedaży już jesienią bieżącego roku.

 

Hasbro dba o to, by wszyscy czuli się akceptowani

– mówiła firma w rozmowie z CNN.

 

Tymczasem firma uspokaja i zapewnia, że mimo wszystko ze sprzedaży nie znikną dotychczasowe zabawki „Pan Ziemniak” w niebieskich spodniach z wąsami, ani „Pani Ziemniak” z różową torebką i ustami pomalowanymi na czerwono. Hasbro zamierza wyprodukować zupełnie nową wersję zabawki równolegle do istniejących. Zatem bez problemu będzie można nadal zaopatrzyć się we wcześniejsze ich wersje bez obaw o wyczerpanie zapasów bądź zastąpienie ich nowymi zabawkami.

 

„Pan Ziemniak” nigdzie się nie wybiera

– napisała firma na swoim profilu na Twitterze.

 

 

Jak powiedziała Kimberly Boyd, wiceprezes firmy Hasbro, nowa odsłona starej zabawki pozwoli dzieciom na większą swobodę oraz poszerzenie standardów. Będą one mogły tworzyć rodzinę „wykraczającą poza tradycyjne normy”.

 

Ziemniaki nie reprezentują żadnej konkretnej rasy ani kultury. To ziemniaki

– dodała na koniec przedstawicielka firmy.

 

ZOBACZ TEŻ: Oblizał długopis i wbił go strażniczce miejskiej. Kuriozalny incydent w Krakowie

 

Źródło: O2
Fot.: Mali Mish, Flickr

Komentarze

Komentarze