0.6 C
Warszawa
niedziela, 4 grudnia, 2022

Tragiczny wypadek autobusu na A4! Bezkresna akcja służb ratunkowych

Zobacz koniecznie

Dramat wydarzył się na autostradzie A4 na Podkarpaciu na wysokości miejscowości Lutków niedaleko Jarosławia. Ukraiński autokar wypadł z trasy i wtoczył się do przekopu. W wyniku tragedii zginęło 5 osób, a 41 zostało rannych.

 

Pojazd zmierzał w kierunku Przemyśla, w stronę granicy polsko-ukraińskiej. Według doniesień autokarem podróżowało 57 osób, wszyscy byli obywatelami Ukrainy. Akcja ratunkowa mająca na celu wyciągnięcie autobusu z rowu trwała kilka godzin, przez co autostrada na tym odcinku była zablokowana. Na miejsce wypadku dotarły służby – straż pożarna, policja, pogotowie ratunkowe, a także prokurator. Nadleciały tam również dwa helikoptery przeznaczone do przewiezienia rannych – wojskowy MI8 i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

ZOBACZ TEŻ: PILNE! Krwawy samobójczy zamach bombowy! Są ofiary śmiertelne i ranni

 

Uczestników wypadku z przewróconego autobusu ewakuowali strażacy. Następnie przejmowali ich ratownicy medyczni. Poszkodowanych przewieziono do Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, szpitala wojewódzkiego w Przemyślu, szpitala wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, szpitala w Rudnej Małej oraz szpitali powiatowych w Przeworsku i Lubaczowie.

 

Osoby podróżujące autokarem, które nie zostały ranne, przetransportowano do lokalnej placówki oświatowej.

 

W tej chwili wszyscy poszkodowani już są pozabierani do szpitali czy do bursy. W sumie w szpitalu znalazły się 34 osoby. 18 osób, które nie wymagały hospitalizacji zostały zabrane do pobliskiej bursy. Strażacy już postawili wrak autokaru na koła, w tej chwili trwają oględziny prowadzone przez policję i prokuraturę. Nasze działania zakończyły się, natomiast ustalanie przyczyn, które doprowadziły do tego wypadku potrwają jeszcze przez kilka godzin

– poinformował w rozmowie z RMF FM przedstawiciel podkarpackiej straży pożarnej Marcin Betleja.

 

ZOBACZ TEŻ: Historyczna pielgrzymka papieża Franciszka do Iraku. Przed nim nie był tam żaden papież [WIDEO]

 

Źródła: rmf24.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze