16.6 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Tragiczny wypadek autobusu na A4! Bezkresna akcja służb ratunkowych

Zobacz koniecznie

Dramat wydarzył się na autostradzie A4 na Podkarpaciu na wysokości miejscowości Lutków niedaleko Jarosławia. Ukraiński autokar wypadł z trasy i wtoczył się do przekopu. W wyniku tragedii zginęło 5 osób, a 41 zostało rannych.

 

Pojazd zmierzał w kierunku Przemyśla, w stronę granicy polsko-ukraińskiej. Według doniesień autokarem podróżowało 57 osób, wszyscy byli obywatelami Ukrainy. Akcja ratunkowa mająca na celu wyciągnięcie autobusu z rowu trwała kilka godzin, przez co autostrada na tym odcinku była zablokowana. Na miejsce wypadku dotarły służby – straż pożarna, policja, pogotowie ratunkowe, a także prokurator. Nadleciały tam również dwa helikoptery przeznaczone do przewiezienia rannych – wojskowy MI8 i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

ZOBACZ TEŻ: PILNE! Krwawy samobójczy zamach bombowy! Są ofiary śmiertelne i ranni

 

Uczestników wypadku z przewróconego autobusu ewakuowali strażacy. Następnie przejmowali ich ratownicy medyczni. Poszkodowanych przewieziono do Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, szpitala wojewódzkiego w Przemyślu, szpitala wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, szpitala w Rudnej Małej oraz szpitali powiatowych w Przeworsku i Lubaczowie.

 

Osoby podróżujące autokarem, które nie zostały ranne, przetransportowano do lokalnej placówki oświatowej.

 

W tej chwili wszyscy poszkodowani już są pozabierani do szpitali czy do bursy. W sumie w szpitalu znalazły się 34 osoby. 18 osób, które nie wymagały hospitalizacji zostały zabrane do pobliskiej bursy. Strażacy już postawili wrak autokaru na koła, w tej chwili trwają oględziny prowadzone przez policję i prokuraturę. Nasze działania zakończyły się, natomiast ustalanie przyczyn, które doprowadziły do tego wypadku potrwają jeszcze przez kilka godzin

– poinformował w rozmowie z RMF FM przedstawiciel podkarpackiej straży pożarnej Marcin Betleja.

 

ZOBACZ TEŻ: Historyczna pielgrzymka papieża Franciszka do Iraku. Przed nim nie był tam żaden papież [WIDEO]

 

Źródła: rmf24.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze