12.1 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Urządzili libację w kościele. Zdemolowali świątynie i pobili proboszcza

Zobacz koniecznie

W zabytkowym kościele na osiedlu Budziwój w Rzeszowie doszło do straszliwego incydentu. Dwóch mężczyzn włamało się do świątyni i urządziło libację. Zaalarmowany przez mieszkańców proboszcz ruszył na miejsce, gdzie został pobity. Kościół świeżo po  incydencie znajdował się w opłakanym stanie. Widoczna była krew na posadzkach, ołtarzu, doszło do wielu zniszczeń. 

 

 

Do całego zdarzenia doszło w środowe popołudnie. Jedna z mieszkanek zwróciła uwagę na niepokojące odgłosy wydobywające się ze świątyni. Wraz ze swoją znajomą postanowiły zadzwoinić do proboszcza, który miał sprawdzić co się dzieje w zabytkowym kościele. „Obejrzałam się, popatrzyłam na kościół, ale nic niepokojącego nie dostrzegłam. Doszłam do pobliskiego mostu i kolejny raz doszedł moich uszu dźwięk tłuczonego szkła. Popatrzyłam dookoła i znów nic. Poszłam dalej po zakupy i spotkałam sąsiadkę, którą też zaniepokoiły te odgłosy. Zwróciła uwagę, że coś się dzieje w kościele, ktoś jest w środku, choć drzwi są zamknięte, śpiewa kolędy, dzwoni dzwonkami do mszy” – relacjonuje kobieta dla portalu nowiny24.pl.

 

 

Proboszcz szybko przyjechał na miejsce, gdzie panował ogromy hałas. Słychać było dzwięki łamania drewnianych mebli. Okna w kościele były powybijane. Ksiadz pomimo zagrożenia, odważył się wejść do środka. „Jak otworzył drzwi, ci mężczyźni wewnątrz krzyczeli do niego wyp…!” – relacjanują kobiety, które były świadkiem zajścia.  Według relacji ks. Damian Ożóga, proboszcz chciał polubownie załatwić sprawę, lecz jeden z mężczyzn uderzył go w głowę. Obaj byli pod wpływem alkoholu i postanowili napić się w kościele, ze względu na niską temperaturę na zewnątrz – ustaliła policja.

 

 

Sprawa trafiła w ręce Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszowa. Sprawcami okazali się dwaj młodzi mężczyźni w wieku 18 i 20 lat, którzy byli już wcześniej notowani przez funkcjonariuszy policji. Dopuścili się oni licznych zniszczeń w świątyni. Rozbryzgana w kościele krew, pochodziła od jednego z wandali, który skaleczył się wybijając okna. Zniszczone zostały kościelne ławki, krzesła, oraz  ołtarz boczny i nastawa ołtarza głównego.

 

 

Źródła:

nowiny24.pl

Foto.: YouTube –  Nowiny24 – wiadomości z Podkarpacia

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze