10.3 C
Warszawa
piątek, 22 marca, 2024

Ważny apel do proboszczów parafii. Dotyczy m.in. limitu wiernych w kościołach

Zobacz koniecznie

Minister zdrowia Adam Niedzielski wraz z sekretarzem generalnym Konferencji Episkopatu Polski biskupem Arturem Mizińskim wydali specjalny komunikat. Ukazał się on w środę 24 marca. Oprócz wezwania do zachowania środków ostrożności oraz troski o własne zdrowie, skierowano także apel do proboszczów parafii, aby pilnowali bieżących restrykcji. 

 

 

Obecnie w Polsce mamy do czynienia z III już falą zakażeń wirusem Covid-19. Podejrzenia przedświąteczne niestety okazały się słuszne, a w ostatnim czasie odnotowywane są znaczne dzienne liczby zakażeń. Obowiązuje więc bezwzględny obowiązek zakrywania ust i nosa oraz grozi nam zaostrzenie panujących dotąd restrykcji. We wspólnym komunikacie Adama Niedzielskiego oraz sekretarza generalnego Episkopatu Polski biskupa Artura Mizińskiego zawarto ważny apel dla rodaków jak i proboszczy parafii.

 

 

„Trzecia fala epidemii jest faktem i stanowi obecnie największe zagrożenie dla zdrowia oraz życia Polaków. Wobec rosnącej liczby zakażeń nie można pozostawać obojętnym. Dziś potrzeba nam odpowiedzialności, zarówno tej indywidualnej, jak i zbiorowej. Obok szczepionki jest to nasza najważniejsza broń w walce z epidemią. Dlatego o tę odpowiedzialność apeluje zarówno władza świecka jak i duchowna. Naszą wspólną troską jest dziś ochrona zdrowia i życia wszystkich Polaków, dlatego w takim samym stopniu wszyscy jesteśmy wezwani do zachowania istniejących zasad i obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych (…) Kierując się troską o życie i zdrowie wiernych, uczestniczących w życiu Kościoła, apelujemy do wszystkich księży proboszczów o bardzo poważne podejście do obowiązujących zasad dotyczących liczby wiernych, którzy w jednym czasie mogą uczestniczyć w nabożeństwach. Apel ten zostanie poparty pismem, skierowanym przez księży biskupów do wszystkich parafii z wyraźnym wskazaniem ścisłego przestrzegania zasad sanitarno-epidemiologicznych. Tylko nasze wspólne odpowiedzialne podejście do walki z epidemią uchroni nas przed koniecznością wprowadzania kolejnych, bardziej restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa” – dowiadujemy się z portalu dziennikpolski24.pl.

 

 

Źródła:

dziennikpolski24.pl

Foto.:

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze