19.4 C
Warszawa
piątek, 14 czerwca, 2024

Wiadomo kim był zamachowiec! Głos zabrał prezydent [FOTO]

Zobacz koniecznie

W dniu wczorajszym informowaliśmy o dramatycznych wydarzeniach, do których doszło w miejscowości Boulder na terenie stanu Kolorado. W jednym z tamtejszych supermarketów doszło do krwawego i tragicznego w skutkach ataku. Z kolejnymi godzinami dotarły do mediów kolejne wieści dotyczące sprawcy zamachu.

 

ZOBACZ zdjęcia i nagrania zarejestrowane przy okazji ataku! [WIDEO/FOTO]

 

Niestety podczas strzelaniny w supermarkecie sieci King Soopers zginęło 10 osób w wieku od 20. do 65. roku życia, a dodatkowo sporo osób według dziennikarskich przekazów miało odnieść obrażenia. Wśród ofiar śmiertelnych znalazł się również 51-letnie funkcjonariusz Eric Talley, który interweniował na miejscu tragedii.

 

Jak się okazało odpowiedzialnym za strzelaninę i śmierć ofiar jest 21-letni Syryjczyk Ahmad Al Aliwi Alissa mieszkający na terenie Arvady na przedmieściach Denver. Motywy zamachowca nie są na ten moment oficjalnie znane. Niewykluczone jednak, że po raz kolejny mieliśmy do czynienia z atakiem na tle islamistycznym.

 

Głos po krwawej strzelaninie zabrał również prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. W treści opublikowanego na Twitterze wpisu zapewnił, że wraz ze swoją żoną są zdruzgotani tym co stało się w Kolorado.

 

Jill i ja jesteśmy zdruzgotani tym, że kolejne życia zostały odebrane przez użycie broni w Kolorado. Niecały tydzień po przerażających morderstwach w Georgii kolejne amerykańskie miasto zostaje naznaczone bezsensownym atakiem. Nasze serca kierują się ku ofiarom, ich rodzinom i ocalałym

– przekazał amerykański prezydent na swoim twitterowym profilu.

 

W dalszej części opublikowanego wpisu prezydent Joe Biden stwierdził, że jeszcze wiele rzeczy o sprawcy ataku i motywacjach jego działania nie wiemy. Zadeklarował jednak, że wykorzysta wszystkie dostępne środki, aby zapewnić bezpieczeństwo obywatelom Stanów Zjednoczonych.

 

 

Źródło: o2.pl ; Twitter/President Biden

Fot.: Flickr

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze