4.7 C
Warszawa
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Zmarł ks. Adam Myszkowski. Pobity duchowny nie wybudził się ze śpiączki.

Zobacz koniecznie

Na początku marca ks. prałat Adam Myszkowski został napadnięty i brutalnie pobity. Pełnił on funkcję proboszcza w Wielkiej Woli – Paradyżu. Dzisiaj w mediach pojawiła się informacja o jego śmierci. 

 

Sprawa pobicia księdza Adama Myszkowskiego była na początku marca dość głośnym tematem. Do całego wydarzenia doszło początkiem marca w Paradyżu. 47-letni mężczyzna pobił proboszcza prawdopodobnie w momencie kiedy ten zamykał bramę. Podczas ataku duchowny doznał licznych urazów ciała, w tym głowy. Ks. prałat Adam Myszkowski został szybko przetransportowany do szpitala. Przeszedł konieczną operację po czym przez 2 tygodnie był pod opieką lekarzy na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi. Stan duchownego był  niestety na tyle poważny, że ten zmarł.

 

 

Informację dotyczącą  śmierci ks. prałata Adama Myszkowskiego upubliczniono na oficjalnej stronie diecezji radomskiej. „Ze smutkiem informujemy, że dziś, 17 marca, w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi zmarł ks. prał. Adam Myszkowski, proboszcz parafii w Wielkiej Woli – Paradyżu i dziekan dekanatu żarnowskiego” – te słowa przytoczył portal informacyjny rmf24.pl. Sprawca zabójstwa księdza odpowie za swój czyn przed sądem. Sprawą 47-lata odpowiedzialnego za śmierć księdza trafiła już do prokuratury. Winnemu mężczyźnie grozi kara dożywotniego pzbawienia wolności.

 

 

Ks. Adam Myszkowski zmarł w wieku 69 lat. Święcenia kapłańskie otrzymał  3 czerwca 1978 roku z rąk Sł. Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego. „Jako wikariusz był duszpasterzem w Brzeźnicy (1978-1980), Jastrzębiu koło Wierzbicy (1980-1988) i w parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach (1988-1992). W 1992 roku został proboszczem parafii w Wielkiej Woli – Paradyżu, zastępując ks. prał. Izydora Papiera oraz kustoszem Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego oraz Krwi Zbawiciela. Od roku 2000 był dziekanem dekanatu żarnowskiego. W grudniu 2002 r. został kanonikiem honorowym Kapituły Świętego Bartłomieja w Opocznie, a w 2008 r. otrzymał godność kapelana honorowego Jego Świątobliwości (tytuł prałata)” – czytamy na portalu rmf24.pl.

 

Źródła:

rmf24.pl

Foto. Pixabay

 

 

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze