Kolejny pułap szczepień przebity! Premier Morawiecki zdradza ambitne plany [WIDEO]

Już 7 milionów szczepień wykonano łącznie w Polsce od początku Narodowego Programu szczepień przeciw COVID-19. To jedno z najszybszych temp w Unii Europejskiej, które może jeszcze przyspieszyć. Dziś premier Mateusz Morawiecki zdradził ambitne plany na drugi kwartał 2021 roku.

 

 

Szef rządu ogłosił dziś kolejny przekroczony milion wykonanych szczepień. Spośród 7 milionów łącznie, 4 909 594 wykonano pierwszą i 2 090 058 drugą dawką. To stawia Polskę w czołówce Unii Europejskiej. Jak podkreśla Mateusz Morawiecki, każda podana dawka szczepionki przybliża nas do wygaszenia trzeciej fali pandemii, a w konsekwencji do opanowania ognisk koronawirusa. Jak mówią politycy, to jedyna droga do powrotu do normalności sprzed marca 2020 roku w Europie.

 

 

 

Premier przekazał także inną optymistyczną wiadomość. To obiecujące plany rządu na drugi kwartał bieżącego roku. Do Polski w kwietniu ma bowiem trafić 5.5 mln dawek szczepionek różnych firm, a kolejne 1.5 mln jest w fazie zakontraktowania. W maju zaś polską ochronę zdrowia ma zasilić aż 9 milionów szczepionek, co byłoby najwyższym miesięcznym nabytkiem. Jeśli te zapowiedzi się potwierdzą, do końca drugiego kwartału 2020 roku przekroczymy liczbę 20 milionów wykonanych szczepień.

 

Komentarze

Komentarze