21.8 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Kolejny pułap szczepień przebity! Premier Morawiecki zdradza ambitne plany [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Już 7 milionów szczepień wykonano łącznie w Polsce od początku Narodowego Programu szczepień przeciw COVID-19. To jedno z najszybszych temp w Unii Europejskiej, które może jeszcze przyspieszyć. Dziś premier Mateusz Morawiecki zdradził ambitne plany na drugi kwartał 2021 roku.

 

 

Szef rządu ogłosił dziś kolejny przekroczony milion wykonanych szczepień. Spośród 7 milionów łącznie, 4 909 594 wykonano pierwszą i 2 090 058 drugą dawką. To stawia Polskę w czołówce Unii Europejskiej. Jak podkreśla Mateusz Morawiecki, każda podana dawka szczepionki przybliża nas do wygaszenia trzeciej fali pandemii, a w konsekwencji do opanowania ognisk koronawirusa. Jak mówią politycy, to jedyna droga do powrotu do normalności sprzed marca 2020 roku w Europie.

 

 

 

Premier przekazał także inną optymistyczną wiadomość. To obiecujące plany rządu na drugi kwartał bieżącego roku. Do Polski w kwietniu ma bowiem trafić 5.5 mln dawek szczepionek różnych firm, a kolejne 1.5 mln jest w fazie zakontraktowania. W maju zaś polską ochronę zdrowia ma zasilić aż 9 milionów szczepionek, co byłoby najwyższym miesięcznym nabytkiem. Jeśli te zapowiedzi się potwierdzą, do końca drugiego kwartału 2020 roku przekroczymy liczbę 20 milionów wykonanych szczepień.

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze