19.1 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

PILNE! Ogłoszono kolejne decyzje dotyczące obostrzeń

Zobacz koniecznie

W dniu dzisiejszym odbyła się kolejna konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. W jej trakcie przekazano informacje na temat tego jak obecnie wygląda sytuacja epidemiczna w kraju oraz jakie podjęto decyzje dotyczące dalszej walki z pandemią, a co za tym idzie utrzymania w Polsce obostrzeń.

 

Konferencja prasowa odbyła się po porannym zebraniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który odpowiada za podejmowanie decyzji dotyczące obostrzeń oraz przedłużania czasu ich obowiązywania. Decyzje w tej sprawie podjęto teraz, ponieważ poprzednim razem ogłoszono, że wprowadzane obostrzenia mają obowiązywać co najmniej do 9 kwietnia, czyli najbliższego piątku.

 

Nadzieje w kwestii pomyślnego wygasania epidemii mogły przynieść dane spływające podczas Świąt Wielkanocnych, ponieważ liczby nowych zakażonych koronawirusem osób oraz zgonów były znacznie mniejsze niż jeszcze kilka dni przed Świętami. Należy jednak mieć na uwadze, że w okresie świątecznym znacznie mniej osób udaje się na testy na obecność koronawirusa, więc liczba potwierdzonych przypadków może być swoiście skumulowana w najbliższych dniach. Jak informują dziś media, od rana kolejki do punktów wykonujących testy na obecność SARS-CoV-2 stały się dość długie.

 

Niepokojące bardzo są wieści, które docierają z południa Polski, bowiem w województwie śląskim oraz małopolskim służba zdrowia dość mocno odczuwa braki w sprzęcie i personelu. Aby radzić sobie z tą ciężką sytuacją, pacjenci mogą być transportowani w ramach wzajemnej pomocy na teren innych województw.

 

Przed dzisiejszą konferencją, wśród dziennikarskich przekazów można było przeczytać o spekulacjach sugerujących, że obowiązujące w Polsce obostrzenia zostaną przedłużone o dwa tygodnie. Zdecydowano się jednak na nieco krótszy czas, ale obejmujący kolejny weekend. Ograniczenia, z którymi musimy liczyć się obecnie zostaną bowiem utrzymane do 18 kwietnia. Dalsze decyzje dotyczące przedłużania obostrzeń lub ich luzowania zostaną ogłoszone po obserwacji tego jak wygląda sytuacja epidemiczna w najbliższych dniach.

 

 

Źródło: TVP Info

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze