14.6 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

Premier otworzył nową inwestycję! „Ekspresówka” usprawni przejazdy [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Obwodnica Metropolitalna usprawni przejazd wokół Trójmiasta Gdańsk, Gdynia, Sopot. Koszt inwestycji pokryje natomiast budżet państwa. Inwestycję otworzył wczoraj Premier Mateusz Morawiecki. 

 

Jak czytamy na stronie Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, koszt projektu to niespełna 2 miliardy złotych. Inwestycja zakłada powstanie ponad 32 kilometrowej drogi ekspresowej.

„- długość drogi ekspresowej  32,7 km (i 6,6 km obwodnicy Żukowa),

– dwujezdniowa droga ekspresowa z rezerwą pod trzeci pas ruchu (klasa S) wraz z obwodnicą Żukowa (klasa GP),

– wartość projektu – 1,96 mld zł.” – informuje GDDKiA.

 

 

Na wczorajszej konferencji prasowej Premier Morawiecki mówił także, że droga będzie dobrym impulsem do rozwoju gospodarczego. „Ekspresówka” pomoże wyprowadzić tranzyt z Trójmiasta, ale także usprawni transport do portów nad Bałtykiem. Zdaniem szefa rządu to również odpowiedź na rosnący wolumen towarów przypływający do Polski drogą morską. W końcu obwodnica podniesie poziom bezpieczeństwa na drogach.

 

 

Z kolei minister Marcin Horała, poseł z Trójmiasta, wymieniał wiele innych inwestycji rządu na Pomorzu. To m. in. infrastruktura drogowa i portowa nad Bałtykiem w ramach Portu Centralnego w Gdański czy przekop Mierzei Wiślanej. „To demonstruje, że w polityce naszego rządu nie ma podziału na Polskę lepszą i gorszą” – mówił minister Horała. Nawiązał tym samym do częstych zarzutów opozycji, że rząd PiS nie wspiera samorządów nie zarządzanych przez polityków tej partii.

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze