20 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

Stowarzyszenie dla Polski promuje patriotyzm konsumencki [FOTO]

Zobacz koniecznie

Patriotyzm konsumencki napędza krajową gospodarkę, dlatego jest tak ważną postawą w świecie nieograniczonej podaży. Z takim przesłaniem działanie Stowarzyszenia dla Polski Adama Andruszkiewicza przypomnieli Polakom, by wybierali rodzime produkty w okresie wzmożonej przedświątecznej konsumpcji.

 

 

To kolejna edycja tzw. akcji „Kupuj Polskie”, którą stowarzyszenie ministra Andruszkiewicza przeprowadza cyklicznie w całej Polsce. Terminy są nieprzypadkowe, bo poprzedzające największe święta – Boże Narodzenie i Wielkanoc. To właśnie wtedy Polacy kupują najwięcej. Ważne jest, aby szczególnie w okresach wzmożonej konsumpcji wybierać polskie produkty. Dlaczego?

 

 

 

 

Ponieważ w pełni polskie produkty, czyli wyprodukowane w kraju przez polską firmę, pozwalają zatrzymać zyski w Polsce. Dzięki temu zyskuje budżet państwa z tytułu rozliczanych w kraju podatków, co z kolei przekłada się na jakość usług i infrastruktury publicznej w Polsce. Zagraniczne firmy, nawet jeśli częściowo produkują w Polsce, swoje zyski wyprowadzają zagranicę. Właśnie dlatego tzw. patriotyzm konsumencki jest tak ważny. Wewnętrzny w tym kontekście obieg złotówki napędza lokalną gospodarkę.

 

 

Na łamach „Kongresu 590” (początek kodu kreskowego produktów wyprodukowanych w Polsce – przyp. red.) opublikowano raport z którego wynika, że wzrost wydatków na polskie produkty o 1% przekłada się nawet na 6.5 mld zł. większych przychodów do budżetu państwa.

 

 

„Na grafice nasza ostatnia akcja, czyli kampania „kupuj polskie produkty” której celem jest dbałość o patriotyzm konsumencki. To tylko jedna z wielu aktywności” – napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych Adam Andruszkiewicz. Minister promuje tym samym i zachęca młodych do wstępowania w szeregi swojej organizacji.

 

 

Kochasz Polskę? Chcesz dla niej działać i jednocześnie się rozwijać? Masz 16-29 lat? To dołącz do Klubu Młodych…

Opublikowany przez Adam Andruszkiewicz Czwartek, 8 kwietnia 2021

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze