27 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

To już pewne! Rewolucja systemu szczepień przyspieszy otwarcie gospodarki [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Każdy chętny pełnoletni Polak będzie mógł zrejestrować się i uzyskać skierowanie na szczepienia do 10 maja. Tym samym Narodowy Program Szczepień znacznie przyspieszy, przybliżając gospodarkę do otwarcia ograniczonych branż. Premier Morawiecki ogłosił w poniedziałek szczegóły planu.

 

 

„Jesteśmy gotowi na to, by od 10 maja każdy obywatel powyżej 18 roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i zapisać się na szczepienie w jednym z ponad 7000 punktów szczepień w całym kraju. Jeżeli cały proces przebiegnie zgodnie z planem, producenci wywiążą się ze swoich zobowiązań, a Polacy wykażą odpowiedzialność – do sierpnia zostaną zaszczepieni wszyscy chętni w Polsce! #SzczepimySię” – napisał na swoim fanpage’u na Facebooku Premier Mateusz Morawiecki.

 

 

Tym samym szef rządu zapowiedział możliwość otwarcia ograniczonych dotychczas sektorów gospodarki już w maju. Zgodnie z planami rządu, umożliwią to tzw. powszechne punkty szczepień, które masowo obsłużą Polaków w kolejnych miesiącach. Dzięki przyspieszeniu procesu uzyskiwania zbiorowej odporności liczba nowych zachorowań powinna stale spaść. Na przykładzie Wielkiej Brytanii widać, że taki scenariusz się sprawdza. To właśnie ten kraj jest teraz punktem odniesienia i najlepszym dowodem na skuteczność szczepionek.

 

News dnia! Premier Morawiecki ogłosił, że od 10 maja KAŻDY chętny Polak będzie mógł już się zapisywać na szczepienia. Tak działa sprawne państwo. Zwycięstwo z pandemią coraz bliżej 💪🇵🇱!

Opublikowany przez Popieramy Premiera Mateusza Morawieckiego Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

 

Minister Michał Dworczyk zwraca również uwagę, że nowe regulacje programu szczepiennego umożliwią lepsze zagospodarowanie ich dawek. Aby unikać konieczności utylizacji niewykorzystanych szczepionek, nowe przepisy pozwolą na szybkie podanie ich dla młodszych pacjentów.

 

 

Premier Morawiecki podkreśla jednak, że skuteczność masowych szczepień jest ściśle powiązana z poziomem społecznej mobilizacji. To właśnie od nas zależ teraz tempo realizacji programu, a w konsekwencji terminów odmrażania kolejnych sektorów gospodarki.

 

Zobacz więcej

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze