6.1 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Minister Andruszkiewicz o cyfryzacji Polski: awans na 9 miejsce w ONZ [WIDEO]

Zobacz koniecznie

„Polska w rankingu cyfryzacji administracji publicznej awansowała na 9. miejsce w rankingu ONZ” – mówił na konwencji Impact ’21 wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. Dalej zdradził, jakie udogodnienia w zakresie cyfryzacji czekają jeszcze Polaków w 2021 roku. 

 

Pandemia COVID-19 wymiernie przyspieszyła szybko postępującą cyfryzację Polski. W związku z przeciągającymi się utrudnieniami fizycznego kontaktu i otwartości urzędów, Polacy w jeszcze większym stopniu przeszli na administrację cyfrową. Jak podkreśla Sekretarz Stanu w KPRM Adam Andruszkiewicz, liczba profili zaufanych przekroczyła już w Polsce 10 milionów. Oznacza to, że sprawy urzędowe załatwia online już ponad 1/4 Polaków w kraju.

 

Andruszkiewicz podkreśla, że tempo informatyzacji usług publicznych w Polsce doceniają także zagraniczni eksperci. Przywołuje tu raport ONZ dot. cyfryzacji administracji publicznej krajów członkowskich. Polska awansowała w nim na 9. z 31 miejsca. Tym samym znaleźliśmy się w ścisłej światowej czołówce.

 

Wiceminister cyfryzacji zdradził także widzom panelu dyskusyjnego forum Impact ’21, że jeszcze w tym roku Polaków czekają kolejne cyfrowe udogodnienia. Ministerstwo planuje rozszerzyć zakres usług aplikacji mObywatel o synchronizację z biletami komunikacji miejskiej i kolejowymi. To jeszcze usprawni poruszanie się transportem publicznym oraz umożliwi redukcję kolejek przy tradycyjnych „okienkach”.

 

O tych i wielu innych kwestiach, m. in. robotyzacji gospodarki mówił Adam Andruszkiewicz:

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze