4.2 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Modelowe gospodarstwo wg Ministra Grzegorza Pudy? „Jest wzorem funkcjonowania” [FOTO]

Zobacz koniecznie

Maksymalnie skrócony w obrębie gospodarstwa łańcuch produkcji, tradycyjna hodowla i przyjazność dla środowiska – tak zdaniem Grzegorza Pudy wygląda rolne gospodarstwo modelowe. Minister rolnictwa podzielił się swoimi obserwacjami na profilach w mediach społecznościowych. 

 

„Gospodarstwo Pani Agnieszki bardzo dobrze wpisuje się w kierunek zmian podejścia do współczesnego rolnictwa. Jest wzorem funkcjonowania w krótkim łańcuchu sprzedaży. To rolnictwo zrównoważone, przyjazne dla środowiska i jednocześnie oferujące znakomite produkty poszukiwane przez konsumentów. Dzięki temu, że krowy żywione są tradycyjnie, produkowane w gospodarstwie sery mają niepowtarzalny smak.” – stwierdził Minister Puda.

 

Dalej minister zwraca uwagę, że wizytowane przez niego gospodarstwo dobrze łączy tradycję i nowoczesność. Z kolei dzięki systemowi przetwarzania produktów rolnych w obrębie gospodarstwa, powstają tu także ekologiczne sery o niepowtarzalnym smaku. Modelowo prowadzone gospodarstwo oferuje także usługi szkoleniowe edukując młodych rolników.

 

Minister Puda podkreśla, że działania ministerstwa idą właśnie w tym kierunku. Feedback samych hodowców wpływa na podejmowane decyzje tak, by były proste i przejrzyste w zastosowaniu. „Przypominam, że obecnie w MRiRW powstaje ustawa o rodzinnych gospodarstwach rolnych. Takie spotkania z gospodarzami, którym jest ona dedykowana to dla mnie doskonała możliwość na przeprowadzenie bezpośrednich konsultacji.” – napisał polityk.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze